| AntoSweet a întrebat:

Hei TPU :* Parul meu e voluminos si de natura e aspru si cret-ondulat laughing Il intind cu placa de 2 ori pe saptamana, adica dupa ce ma spal pe cap, si am varfurile despicate. Ma spal pe cap cu Syoss (ăla negru) pentru matreata pt ca am si pb cu scalpul, si ca si balsam folosesc Syoss cu keratina pt regenerare (ăla alb), si mai folosesc si un Gliss de la Schwarzkopf pt varfuri despicate, si chiar isi face treaba. Am observat ca parul meu chiar daca nu il intind cu placa, adica daca il las asa cum este natural, tot e despicat si aspru. Ce pot sa folosesc pentru a fi perfect drept ( chiar daca il indrept cu placa), sanatos/hranit si fara varfuri despicate dupa folosirea placii gen cum e parul Antoniei, Adelinei Pestritu sau ma rog?

1 răspuns:
| TrixieGenEMOKID a răspuns:

Ca să nu mai ai fire despicate, recomand să foloseşti o soluţie pentru protecţie înainte de a întinde părul şi ca să-l ai perfect întins, poţi folosi ceară de păr big grin