| Ana268086547 a întrebat:

Hei TPU
Vreau sa imi " vopsesc parul " sa imi fac acel obre-hair ca la japonezi mai deschis la radacina si inchis la varfuri sau blonda blonda cu varfurie de o culoare nu m.am gandit inca ce aa aleg. Nu vreau sa imi stric parul decolorandu.l sau vopsindu.l cu vopsea permanenta, vreau ceva care sa se ia dupa vreo doua luni. Ce produse imi recomandati? Si daca e pentru blond (eu fiind mai castaniu deschis asa) ce nuanta sa aleg? Si merge sa imi fac ombre cu ceva nepermanent? Eu ma gandeam sa ma fac blonda cu dela de facut suvite temporale pe tot parul apoi sa mai adaug cateva culori dar ma gandesc la spalat sa nu se amestece culorile prea tare si sa ies de o singura culoare... voi ce parere aveti?

Mersi happy

2 răspunsuri:
| GeorgyGirl a răspuns:

Eu iti recomand ca sa nu iti strici parul sa iti para rau mai bine mergi la un coafor si acolo o sa ti-l faca asa cum vrei cu produse care nu dauneaza parului tau.bafta!

| Ana268086547 explică (pentru GeorgyGirl):

Pai de aia cer si un sfat. In plus am mentionat ca nu vreau sa mi.l stric si nu prea as vrea la coafor pentru ca majoritatea (cel putin din orasul meu) nu sunt prea de incredere. De exemplu o fata s.a vopsit acolo roscat acum vreo trei ani dar nu definitiv si e asa si acum sau s.a mai dus cineva la un alt coafor sa isi faca bucle permanente si au tinut doar vreo doua zile. Si lista poate continua. In primul rand e chestia ca eu vreau sa imi fac asta in vacanta de vara (stiu ca mai e dar na laughing)) ) si daca vine scoala si eu sunt cu capul roz sa vezi atunci ce exmatriculare pe mine, avand in vedere ca am note foarte bune la scoala si nu vreau sa imi stric dosarul pentru la facultate...