| mijaela a întrebat:

Hei TPU vreau un remediu pentru:
-cosuri
-cearcane
Si suite cu tot cu preturi.
Funda.

Răspuns Câştigător
| mazzylazzy a răspuns:

Exista foarte multe remedii pentru cosuri/acnee. Insa totul porneste din interior, conteaza extrem de mult felul in care tu gandesti despre propria persoana. Acneea, ca si toate bolile prezinta o cauza spirituala care poate fi tratata din interior, si anume ea reprezinta neaccteptarea propriei persoane, mai pe scurt nu iti place propria persoana, nu te simti in largul tau, sau te deranjeaza ceva la tine. Ei bine, cand vei invata sa te accepti asa cum esti, sa vezi aadevarata ta frumusete si valoare, atunci, si doar atunci vei reusii sa scapi de cosuri. Ce rost are sa platesti o gramada de bani pe creme, geluri si tratamente scumpe, cand totul porneste de la tine. Corpul nostru este foarte complex, si necesita atentie! Doar tu iti poti controla corpul! Nimeni altcineva. Incearca sa gandesti mereu pozitiv si sa inveti sa te iubesti asa cum esti, in timp o sa ajungi sa vezi si in defectele tale ceva frumos, pentru ca fiecare persoana este unica! Tu, eu, oricine din lumea asta! De asemenea, conteaza mult ce mananci, incearca sa eviti mancarea tip fast food, mancarea prajita, mancarea cu multe grasimi, dulciurile mai ales, chipsurile si toate aceste alimente nesanatoae, pentru ca acestea produc si agraveaza acneea. De aici porneste totul: daca ai grija ce mananci, si te iubesti pe tine insati reusesti sa schimbi cu siguranta situatia actuala! Cel mai bine ar fi sa bei multa apa, pentru ca iti curata organismul de toxine, multe ceaiuri pentru ca sunt sanatoase si te ajuta la digestie. Si sa faci infuzii cu musetel pentru fata. (infuziile se fac in felul urmator: pui apa la fiert pe foc, dupa ce incepe sa clocoteasca adaugi ceaiul de musetel, stingi focul, iar mai apoi stai cu fata deasupra vasului in care se afla ceaiul fierbinte, deasupra capului tau pui un prosop, astfel ca se fac aburi si porii tenului tau sunt deschisi), Asta este cea mai sigura si eficienta metoda sa scapi de problemele tenului. XChiar si pentru cei fara acnee este benefica, pentru ca facand asta tenul se curata in profunzime de orice bacterii, toxine, urme de machiaj, pete, orice. Ei bine, nu in ultimul rand trebuie sa ai grija mare la igiena. Sa te speli des pe fata, sa te demachiezi mereu, sa ai grija sa nu fi murdara pe maini si sa atingi fata. Sper din tot sufletul ca te-am ajutat! Si iti doresc tot ce-i ami bun! Sper sa te vindeci de aceste probleme si sa fii fericita! Aaa, si legat de cearcane incearca sa dormi mai mult, sa te odihnesti mai bine, sa eviti excesul de sare, pentru ca si de la asta se fac, si poti sa le diminuezi foarte tare daca pui 2 bucati de castravete rece pe ochi si sa stai relaxata 10-15 minute, sau 2 felii de cartof, se vad diferente majore! Iti doresc toate cele bune, daca ai nelamuriri, sunt bucuroasa sa te ajut in legatura cu orice!

2 răspunsuri:
| capricc a răspuns:

Bea limonada indulcita cu sirop de artar si evita amidonul (paine alba, cartofi) sau prajeli. Lamaia iti curata tenul de la interior la exterior.

| Vennuss a răspuns:

Pentru cosuri:Zineryt-35 lei
Pentru cearcane:castravete proapat