| Vantul a întrebat:

Hei va salut pe Toti.
Am si eu o intrebare... ce parere aveti despre albirea dintiilor? V-as ruga sa imi scrieti mai mult cei care sunt documentati despre asta sau cei care au facut aces proces de albire a dintilor.Inca ceva am 2 dinti reconstruiti afecteaza asta mult?

7 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Din cate stiu albirea la cabinet afecteaza destul de mult smaltul dintilor. Eu iti recomand sa incerci pasa de dintii Colgete Max White One si pudra de arbit dintii, o gasesti la farmacie si e 9 lei. Daca le folosesti zilnic o sa vezi ca ti se albesc dintii.

Răspuns utilizator avertizat
| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| AmanoYuno a răspuns:

Nu nu afecteaza.
dar sa stii ca albirea nu e cine stie ce deloc.te duci si te spala pe dinti cu o periuta electrica si o pasta obisnuitastraight face
mie asta mi-a facut cand mi-am dat aparatul jos.
poti sa ti-i albesti tu acasa cu bicarbonat de sodiu sau lamaie totusi nu e recomandat sa faci astfel de tratamente de mai mut de 2 ori pe saptamana deoarece lucrezi cu acizi puternici.
mai e si sarea o varianta dar la fel de des.

| Dianatips a răspuns:

Daca vreti rezultate sigure si rapide (adica rezultatul e foarte vizibil dupa 3 zile) intrati pe okazii si comandati-va benzile de albit dintii Crest Whitestrips love struck sunt geniale! si eu am folosit, si voi mai folosi si sunt foarte incantata de ele, in plus...nu mi-au afectat dintii deloc happy

| Letty03 a răspuns:

Si eu sunt in cautare albililor dintilor, chiar azi de dimineata m-am trezit cu dintii mult mai albi. eu folosesc pasta de dinti Colgate MaxWhite ONE. daca vrei sa-i ai albi trebuie sa te periezi cam 5 min, nu repede, ca sa functioneze.
Am mai gasit si acest site: http://albirea-dintilor.com/? gclid=CNPZprKtvLQCFdG6zAodRkgAgA

| YoMsG a răspuns:

Fa-ti