| nothingelsematters a întrebat:

Hei.vreau sa imi decolorez parul cu vopseaua hombre acasa. Am cautat in magazine vopsea dar e doar pentru parul inchis eu stiu ca sunt pentru trei tipuri de par.eu sunt saten deschis si mi-am facut niste suvite anul trecut afecteaza asta? Care v-ati vopsit parul asa acasa si cum ati procedat?

2 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

Vopseaua aia e practic decolorant difera doar cat de puternic e, in func de nuanta parului.Singura diferenta e peria aia speciala. Poti lua un decolorant obisnuit, eu am folosit syoss si o periuta de dinti. Daca iti iese prea galben este un sampon in comert care taie galbenul si il face mai rece/cenusiu de la LONCOLOR SAU KALOS

| capricc a răspuns:

L'Oreal Preference Wild Ombre varia pentru blond inchis - saten poate ar merge. Eu am folosit-o pe cea pentru saten inchis.