| elena_3930 a întrebat:

Hei! happy Vreau un pierce in limba (nu pentru "placeri", ci pentru ca asa vreau si gata), am luat toate cele necesare si am vorbit si cu tipul care mi`l va face.
Problema este ca ai mei nu stiu si nici nu vreau scandal (cand mi-am dat o gaura in ureche tata nu a vorbit cu mine un week`end si a urlat sa nu ma mai prinda cu asa ceva straight face). Ei sunt plecati 3 zile de acasa si ma intreb daca se dezumfla pana vin, ca sa nu fiu nevoita sa mananc cu paiul sau sa vorbesc ciudat in fata lor.
Am luat un cercel cu tija medie, ca sa aiba limba loc sa se umfle (nu am gasit cu tija mare), m`am informat foarte mult cu privire la riscurile pe care mi le asum si sunt ok.
As vrea deci sa va intreb (pe cei care au pierce in limba sau prieteni cu pierce) cam cat tine limba umflata, ce pot face sa se dezumfle mai repede si cum sa il ascund mai bine. Vorbiti din experienta, va rog, pe net am citit destula "teorie".
Si inca ceva. "Mamicile" si "taticii" care vor sa ma dadaceasca si sa`mi tina morala despre cat de periculos/indecent/aiurea e sa ai pierce in limba mai bine sa se abtina, nu de alta, dar oricum il fac. Multumesc! :*

7 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Pai daca oricum il faci de ce ne mai intrebi pe noi. Adica ai lasat sa se inteleaga ca si daca se dezumfla limba intr-o luna oricum il faci asa ca ce mai conteaza ce zicem noi?

| AikkoxD a răspuns:

Am avut şi eu. Tipul care ţi-l face are măcar ceva experienţă? Nu cumva să-ţi atingă vreo arteră.
O să se dezumfle după 2-3 zile, dar în timpul ăsta ai grijă să nu mănânci sărat, eviţi băuturi/mâncăruri reci şi fierbinţi, şi să te speli uşor pe dinţi, fără să atingi limba, că o să te usture. A da, încearcă să nu-l mişti cu dinţii şi să porţi d'ăla medicinal până se vindecă.

| elena_3930 explică (pentru AikkoxD):

Ai avut? Sa inteleg ca acum nu mai ai. Ramane vreo cicatrice sau semn urat pe limba dupa ce`l scoti definitiv? A, si merci ca ai fost una din rarele persoane care chiar imi raspund la intrebari! :* App, tipul are experienta, eu merg la sigur mereu. big grin

| AikkoxD a răspuns (pentru elena_3930):

Nu neapărat. Au trecut aproape 2 ani de când l-am scos şi, în prezent, nu se vede niciun semn. O să se vadă o gaură mică doar dacă scoţi mult limba, în rest nu.
http://www.bodyjewelleryshop.com/......ellery.cfm

| SirAndi a răspuns:

Tare rau ultima fraza laughing)... Du-te si fa-ti gaura ca se dezumfla in 2 zile...

| DeianVendetta a răspuns:

Păcat că e "obligatoriu" (din punctul tău de vedere) să ți-l faci, chiar dacă știi că părinții tăi nu vor fi de acord. Am avut o colegă de facultate care și-a făcut, nu mi se părea nimic sexy sau cool, dar asta e doar părerea mea.

| elena_3930 explică:

Mdeah. Intr`adevar util si la obiect. Multumesc mult, "mami" sau "tati". Ma ajuta enorm. Si stai chill, nu`s retardata. laughing