| Justdoit4 a întrebat:

Heii! Ce tratamente bune pentru caderea parului stiti? De ceva timp a inceput sa imi cada parul foarte mult si este atat de subtire, vreau sa se regenereze, sa fie mult mai des si puternic, nu as vrea sa ajung sa trebuiasca sa ma tund scurt de tot. Ce imi recomandati? Multumesc!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca uleiul de ricin

| wolder a răspuns:

Sfaturi pentru par: citeste sectiunea despre cresterea si caderea parului:

http://deearockon.blogspot.ro/......-la-z.html

uleiul de ricin e bun.
eu am folosit sampon anti-cadere de la gerovital
m-a ajutat mult crede-ma
imi cadea cu pumnul
acum imi cad putin fire
zilnic trebuie sa cada 100 de fire - se regenereaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca gama Revalid(farmacie).
Cel mai bun tratament sunt pastilele de la Revalid:
https://www.google.ro/......ps?/search

| oanaro a răspuns:

Am folosit crema concentrata din ingrediente active naturale de pe acest site: http://www.tratamentchelie.aaz.ro
Sotul meu a folosit acest tratament pentru chelie, iar eu pentru sprancene, pentru ca le aveam foarte rare. Rezultatele sunt absolut uimitoare.

| only2k a răspuns:

Un şampon bun natural happy şi am auzit de la cineva că dacă te dai cu "ou" în cap thinking şi stai aşa(ca un fel de mască de părlaughingştiu că sună ciudat)cică face bine părului thinking îl faci mai puternic, mai okthinking şi nu mai cade. P.S: Eu nu am încercat, mi s-a părut o nebunie x_x.

| Tensai a răspuns:

Incearca crema anti-caderea parului de la vivanatura. e naturala happy si mai poti pune pe radacini ulei de ricin.

| InaPysy a răspuns:

Hey! Paii ai putea sa te dai cu gaz(de butelie) la radacina(stiu ca suna ciudat dar merge f. bine), ulei de masline...masti naturale etc.
Eu acum folosesc un sampon contra caderii parului de la Yves Rocher si inca unul pentru regenerare si chiar sunt multumita si iti recomand aceasta firma!
Sper ca te-am ajutat si..Bafta!