| kaileemckenzie a întrebat:

Heii! Cine poate sa-mi dea cateva sfaturi? As vrea sa stiu cum sau ce sa fac ca sa imi creasca parul mai repede si ce as putea face ca sa nu imi mai cada parul.

Fundaa! kiss

4 răspunsuri:
| Consumptive a răspuns:

Incearca sa iti faci o masca cu ulei de ricin, pretul maxim este de 8 lei, de obicei il gasesti in farmacii cu 2-3-4 lei.
De exemplu masca cu o lingura de ulei de ricin, o lingura de ulei de masline, un galbenus de ou si doua linguri de zeama de la lamaie.Le amesteci bine, te dai pe parul uscat, iti acoperi capul cu o punga si apoi cu un prosop si stai cam doua ore cu masca respectiva, apoi te speli pe cap normal, avand grija sa te clatesti bine.
In cazul in care parul tau este lung dublezi cantitatea.happy

| ThEEmperoR a răspuns:

Buna. Sora mea are parul cred ca de vreo 80 cm. Ea il lasa noaptea sa creasca (nu stiu ce-o insemna asta). Cat despre caderea parului, incearca sa mananci vitamine, proteine, calciu, incearsa sa faci imunitate. Si sa nu fii stresata.

| samara2 a răspuns:

Ulei de argan, ulei de măsline sau ulei de ricin aplicat pe păr înainte de a te spăla.

| RenyRenataReni a răspuns:

Parul nici mie nu imi crestea deoarece varfurile imi erau arse, daca si la tine sunt arse... Taie putin, si de la Avon poti folosii diferite uleiuri pentru par.Pt ca parul sa nu iti cada foloseste EuroVita.Il poti gasi la farmacie
Sper ca te-am ajutat. Funda? kiss