| toteu01 a întrebat:

Heii :*:* De curand mi-am pus aparat dentar fix si, am o nelamurire laughing. Elasticele, cand mi le-a pus erau transparente, iar peste 3 zile s`au facut verzi, apoi galbene precizez ca ma spal pe dinti regulat. De ce s`au colorat?

Răspuns Câştigător
| cristi111 a răspuns:

E din cauza pH-ului mancarii. Se produce o reactie chimica intre elastice si mancare si de acolo vine si schimbarea culorii. Nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi doar in cazul in care te enerveaza culoareatongue

3 răspunsuri:
| ICPreda a răspuns:

Salut!
Elasticele trebuie schimbate zilnic... ai facut acest lucru?!
Si eu imi voi pune aparat dentar fix cat de curand happy, sunt nerabdator cu toate ca nu prea am nevoie dar... facem orice pentru un zambet perfect nu-i asa? tongue
O zi buna iti doresc!

| AxelBv a răspuns:

Posibil ca aliajul din care e facut acel aparat dentar sa reactioneze in contact cu pasta de dinti. Nu ar trebui sa iti faci griji.

| Keikoo a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie... Data viitoare ar fi bine sa ti-l pui colorat fiindca e mult mai dragut :*