| marianamay a întrebat:

vreau sa imi pun aparat dentar si nu stiu cam cum ar fi, aparatul acela trebuie sa il scot cand ma spal pe dinti?

2 răspunsuri:
| Insurgent a răspuns:

Heii, depinde de ce aparat o sa iti pui, exista mai multe tipuri, dar cred ca te referi la cel fix adica care nu il dai jos decat pana cand se indreapta toti dintii. Nu e nevoie sa scoti aparatul cand te speli pe dinti si de altfel nu va fi nevoie sa-l scoti deloc. Daca te referi la cel mobil, care il ti doar cateva ore pe zi atunci cred ca poti sa-l dai jos cand te speli pe dinti, insa nu cred ca e nevoie, poti sa o faci fara probleme!

| laurxfun a răspuns:

Nu, aparatul nu trebuie si nici nu ai cum sa-l scoti. Stiu ca trebuie sa il porti aprox 2 ani ( depinde in ce stare esti ), la inceput o sa te deranjeze, dar dupa 1-2 saptamani o sa te obisnuiesti cu el, succes.