| Xlove64 a întrebat:

Heii
De ex daca vr sa vand ceva pe Okazii.ro si sa zicem ca am un cumparator care e din nu stiu ce oras
Eu cum fac sa-i trimit coletul. daca el imi da adresa si tot >? (ce trebuie sa fac la posta.sau? )
big grin
Funda
(scuze categoria big grin )

3 răspunsuri:
| Cathea19 a răspuns:

Da. Te duci la posta si spui femeii de la ghiseu ca ai de trimis un colet si ea o sa te intrebe cat de mare si va trebui sa platesti o taxa in functie de dimensiuni. Atata tot. Sa ai si buletinul la tine.

| adyy95 a răspuns:

Ori la posta ori mergi al o firma de curierat depinde cum vrea el sa il livrezi il intrebi cum vrea posta sau curierat rapid! curierul costa aprox 20 de lei oriunde posta cam pana in 10 lei depinde de greutatea coletului! funda?!

| dan94 a răspuns:

Te duci la posta, ceri al ghiseu acolo un formular pentru colet cu rambus.si il completezi.(tu va trebui sa platesti tranzportulde la tine si daca vrei sa-i iei bani si pe transp il incluzi in pretul coletului...)transp e in jur de 10 lei... coletul ajunge la destinatie in 3 zile cam asa si banii iti vin acasa dupa circa 3 /4 zile dupa ce ridica coletul.big grin