| Mihriban a întrebat:

Heii...am o problema,si m-am gandit ca poate unii dintre voi ma pot ajuta big grin
Vreau sa-mi fac o pagina pe facebook,dedicata accesoriilor,mai bine spus sa le vand,dar nu prea stiu cum sa procedez cu posta, adica cum sa fac sa fie taxa postala fixa..sau cum procedez sa trimit coletul, stiu ca trebuie completat un formular cu adresa..etc Si inca ceva,cand trimit coletul trebuie sa depun eu banii?
Nu stiu daca ati inteles ceva din ce am zis,dar daca stiti, va rog sa imi spune-ti cam tot [cum se procedeaza]. Multumesc!
Funda! :*

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Ce fel de accesorii vrei sa vinzi? Nu stiu daca facebook este cea mai buna solutie, mai bine un site specializat pentru vanzari sau iti poti face propriul site.
In legatura cu coletul depinde ce anume vinzi, cam ce greutate ar avea, poti pune o taxa de 10 lei spre exemplu si daca nu trimiti ceva greu ar trebui sa iti acoperi cheltuielile cu transportul. Va trebui sa trimiti coletul cu ramburs, sunt doua formulare pe care trebuie sa le completezi la Posta si da, cand trimiti pachetul vei plati o taxa, asta se calculeaza in functie de distanta, de greutatea pachetului si de valoarea rambursului.

| Mihriban explică (pentru Dismally):

Ok,iti multumesc pentru ajutor, cam asta voiam sa stiu...

| Dismally a răspuns (pentru Mihriban):

Nu ai pentru ce happy

6 răspunsuri:
| Sweety27 a răspuns:

Daca sunt accesorii valoroase sau vrei sa fie livrate in 24 ore, poti apela la firme de curierat, si plata se face cand trimiti sau cand se primeste produsul, alegi tu. Am experienta in acest domeniu. Lasa-mi pe privat o adresa de facebook si pastram legatura.

| Mihriban explică (pentru Sweety27):

O sa ma apuc in vara aceasta de facut cateva modele, sa vad daca au succes, iar apoi cu siguranta te voi contacta... apropo ai cumva pagina de facebook, legata de accesorii? confused

| Sweety27 a răspuns (pentru Mihriban):

Ti-am trimis mesaj pe prv.

| Ramona1918 a răspuns:

Cred că poţi menţiona că taxa se plăteşte la ridicarea coletului.