| Angeliquex3 a întrebat:

Heii TPU, ceva pentru dispariţia punctelor negre si eventual ceva pentru cearcăne? Aş vrea ceva încercat de voi şi care a dat rezultate, nu reţete de pe net. Mulţumesc anticipat, fundiţă! :*

4 răspunsuri:
| Loredana123 a răspuns:

La Avon este o masca din namol si minerale CLEAR SKIN indeparteaza cosuri, puncte negre.Si o Crema abraziva tot din aceiasi gama este revitalizanta, curata pori.

| Syela a răspuns:

Exfoliera nu trebuie sa lipseasca daca vrei sa scapi de puncte negre. De 2, 3 ori pe saptamana fa-ti baie cu aburi la fata si apoi exfoliaza-ti tenul; zatul de cafea este foarte bun pentru exfoliere. Asa scapi de celulele moarte, etc. Cauta pe net cum se face. Si sa folosesti in fiecare zi o crema pentru puncte negre. Iar pentru cearcane stiu ca ajuta feliile de castravete.

| Teomari a răspuns:

In nici-un caz sa nu faci tratamente in casa pentru ca nu dau rezultat... daca ar fi asa miraculoase cum se scrie vedetele nu ar mai trebui sa aiba cearcane nu? pentru puncte negre eu folosesc o lotiunde de la clean&clear care iti scoate punctele negre iti extrage tot sebumul din pori.e super bun am dat 17 lei pe lotiune. pentru cearcane incearca un anticearcan max factor cu pensula=buretel tip stilou costa in jur de 28 de lei

Sper ca te-am ajutat :* :* :*

| rooxfox a răspuns:

Pentru punctele negre cauta masca cu argila verde