| Euzeds a întrebat:

Heii TPU!
Inafara de 'albastru de metil', mai cunoasteti si alta metoda pentru colorarea parului cu albastru?big grin
P.S.:nu vreau ceva care sa coloreze doar pana la prima spalare dupa ce a fost aplicat.
Multumesc anticipat!happy

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| cristycristina12 a răspuns:

Eu mi-l fac cu hârtie creponată sau cu hot huez (asta se duce rapid dar e foarte bun). Dacă vrei să te faci cu hârtie creponată uite cum se face: i-a o bucată de hârtie creponată (dacă ai părul deschis o să se vadă foarte frumos) o înmoi în apa și o aplici pe păr, ai grijă să porți mănuși pentru ca se duce greu de pe mâini. Culoarea de pe par se duce la a două, a treia spălare.
Mult succes!

| VinInAjutor a răspuns:

Buna.mai e o alta cale, si coloreaza foarte bine, dar e putin ciudata...merge cu vopsea de oua albastra.o colega de-a mea a incercat, si merge foarte bine.