| pisicutza37 a întrebat:

Heii TPU... ma ajuta si pe mine cineva?
Cum pot sa slbesc usor? Vine vara si am nevoie urgent... Am 1.70 si 70 sau 70 si ceva de kg...
DAU FUNDA! Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Sport + dieta.
In fiecare zi te duci si te plimbi in ritm alert jumatate de ora. Crede-ma, e suficient, important e sa nu zaci toata ziua. Eventual in loc de lift, urca pe scari, fa curat, chestii d-astea, dar miscate! Eu zic ca e usor ce iti spun, nu e musai sa tragi de fiare la sala.
Mancare : nu trebuie sa ai un regim frustrant pe ore. Mananca orice doresti, dar cu masura! De exemplu eu mananc fast food o data pe luna. Ideal e sa renunti la dulciuri, patiserie (nu mananc deloc), fast food, prajeli, alcool, grasimi, chipsuri dar daca chiar nu poti impune-ti si tu niste limite, cum am facut eu asa. Iti satisfaci poftele si nici nu te ingrasi, dar daca de exemplu azi mananci pizza nu mai mananci si ciocolata! Totul cu limita si masura. Mananca multe legume, de oricare, mananca si fructe dar nu exagerat ca au zahar, mananca carne de curcan, peste sau pui doar fiarta sau la gratar, super, ciorbe de legume, lactate slabe, oua fierte, cereale integrale, popcorn, nuci, seminte, alune dar si astea cu masura ca au multe calorii. Mananca regulat, mesteca bine, mancare nu te grabi, nu manca intre mese, bea musai 2 litri de apa pe zi, bea zilnic ceai verde neindulcit. Intr-o saptamana, doua ar trebui sa vezi ceva schimbari.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Nu poti slabi usor.Ori slabesti(cu munca la sala de fitness ori la alergare) ori te lasi pagubasa.Zic ca sala de fitness e o alegere buna...ai conditii si faci sport pentru o suma de 80-200 lei pe luna.Bafta big grin

| wolfiuli a răspuns:

10 g de goji inainte de fiecare masa 20-30g pe zi, poti sa mananci ce vrei in limite normale iar intr-o luna poti slabi pana la 27kg happy