| Crazii a întrebat:

Heii TPU stie cineva niste remedii pentru cosurii ceva mai simplu am incercat creme multe dar degeaba.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Buna!
Lotiunea aceea Lara care se gaseste la toate magazile ( usuca cosurile, dar si piela totusi nu e grav pentru ca te dai cu crema si ai rezolvat). Eu zic sa o incerci pentru ca nu e foarte scumpa si da rezultate (vorbesc din propria experienta, stiu si eu cum e cu cremele si lotiunile multe si scumpe care nu dau nici un rezultat). Succes!

| trompeta a răspuns:

Viceryt e un rolon care se aplica seara inainte de culcare pe fata si in maxim o saptamana se vad rezultate sper ca te-am ajutat funda

| bebe2000 a răspuns:

Eu zi sa le lasi in voia lor si o sa vezi ca o sa ai fata mult mai frumoasa ca inainte[dupa ce o sa dispara cosurile, desigur]sper ca te-am ajutat funda?

| ronaldo2011_1946 a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi al un dermatolog. Daca te tii de tratamentele pe care ti le da cu sigurata vei scapa de aceasta problema.

| DeddeXD a răspuns:

Buna, eu am avut o gramada de cosuri. si am incercat cu o multime de creme. pana cand am incercat si un sapun de cosuri, a avut efect.winking

| loveyou2 a răspuns:

Eu am folosit o crema de la bioderma pentru acnee.
Simti pe loc cum actioneaza si nu dureaza mult sa se vindece.
Asta, da de inteles si din pret, e 50 de lei.

| andreootza a răspuns:

5 remedii de urgenta impotriva cosurilor:
1. Pasta de dinti:Aplica pe cos, inainte de culcare, o cantitate mica de pasta de dinti. Daca nu dispare de tot, cu siguranta marimea lui se va diminua dramatic. Spala fata de dimineata si aplica o crema puternic hidratanta, mai ales in zona in care ai aplicat pasta de dinti, cu siguranta o sa-ti hidrateze tenul.
2. Otetbig grinaca ai o urgenta cand vine vorba de cosuri poti sa folosesti linistita si otetul. Ai grija, foloseste foarte putin pentru ca s-ar putea sa te intepe si sa te irite. Daca ai un ten sensibil, dilueaza otetul cu apa (fiarta si racita in prealabil).
3. Miere:Imediat ce cosul isi face aparitia aplica putina miere. Adauga si un plasture deasupra si mergi linistita la culcare. Sansele ca el sa dispara cand te vei trezi in urmatoare zi sunt foarte mari. La fel ca si in cazul pastei de dinti, hidrateaza foarte bine a doua zi fata si zona in care se afla cosul.
4. Picaturi de ochitongueoate parea bizar, dar se pare ca este adevarat: picaturile de ochi te pot scapa de un cos "nastrusnic". Toarna cateva picaturi de Visine (sa zicem) pe cos si ai sa vezi ca roseata si umflatura va disparea in scurt timp.
5. Fulgi de ovaz:
Fierbe cativa fulgi de ovaz intr-o oala cu apa, lasa terciul sa se raceasca si aplica-l pe fata la fel cum ai face si cu o masca.
Lasa masca sa actioneze in jur de 15 minute si curata fata cu apa. Roseata va disparea, iar marimea cosului va fi considerabil mai mica.

sper ca te va ajuta:*

| Roxanika15_8645 a răspuns:

Un remediu ar fi o masca din oua. Deci iei un ou si separi albusul de galbenus,le pui in castronele diferite si le bati pana devin spuma, apoi intinzi mai intai pe fata galbenusul, si dupa albusul.Cand ti se intareste fata, te speli cu apa rece.Acesta e un remediu excelent pentru cosuri.