| FamousGirl4 a întrebat:

Heii! Vreau repede sa-mi spuneti daca e bun tratamentul acesta pentru par: ulei de ricin + galbenus de ou + vitamina A + putina zeama de lamaie. As vrea sa stiu toate etapele, cantitatiile din fiecare. Ma gandeam sa dorm peste noapte cu aceasta masca, ce parere aveti? Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

E foarte eficienta masca asta, dar eu nu pun lamaie pentru ca usuca foarte tare parul.Cantitatile sunt in funcie de lungimea parului.Eu am parul lung si pun 3 lingurite de ulei de ricin si 3 de ulei de masline, vitamina A, 1 galbenus de ou si mai pun si 2 lingurite de miere.Ca masca sa-si faca efectul in totalitate, trebuie tinuta peste noapte, dar eu nu sufar sa stau cu ea atata timp si o las cam 3-4 ore, dar merge si asa.Da-ti si la radacina, nu numai pe lungime ca uleiul de ricin ajuta la intarirea radacinii firului de par, eu am inceput sa o fac pentru ca imi cadea foarte tare parul.Si strange-ti parul in varful capului apoi infasoara-l cu folie de plastic.

| Kasia a răspuns:

E foarte buna.si eu o folosesc.
2 linguri ulei de ricin, 2-3 galbenusuri de ou, cateva picaturi de vitamina A o lingurita zeama lamaie.stau cu ea 2-3 ore sub o casca de baie apoi ma spal.e bine si daca stai toata noaptea dar o sa ti se murdareasca pernuta.laughing

| catalinutza20010 a răspuns:

Daca vr sa ramai fara par in cap dormi cu el...trebuie sa stai maxim 20 min orice masca ai folosiitongue