| irinnnnnaaaaaa a întrebat:

Heii love struck As dori sa le intreb pe fetele care folosesc placa de par cateva intrebaribatting eyelashes

1. Ce folositi inainte de a va indrepta? Daca puteti si vreti sa imi aratati o poza. si as mai fi interesata de unde l-ati luat(hipermarket, farmacie etc).

2. Ce sampon as putea folosi pentru a avea parul cat de cat mai drept? (daca se poate si poza) si mentionez ca eu folosesc Elseve+Balsam

3. Ce as putea folosi pentru a mi se regenera parul, sa nu mi se mai vada ars si varfurile despicatesad.

Multumesc anticipat si dau si o funda.

Răspuns Câştigător
| CautNume a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres
si se intinde si mai usor si mai misto;)si nu se onduleaza parul foarte repede

7 răspunsuri:
| Asdffd a răspuns:

1.nimic,doar parul trebuie sa fie poaspat spalat, sa nu fie uns.
2.Nimic deosebit, folosesc sampon de la gliss cu casmir si in loc de balsam folosesc un spray de la gliss tot cu casmir care imi face parul mult mai drept si mai subtire[mentionez ca am parul foarte tare]
3. Tunde-ti varfurile,altceva nu se poate, daca iti tunzi varfurile cand luna e in crestere iti va creste parul foarte repede.[am auzit'o de la maicamea, e coafeza]

| Deea a răspuns:

1. nu folosesc nimic. Am luat-o din Auchan.
2. Samponul nu prea are legatura. Am incercat si eu multe.
3. Balsam de par, sau ser pentru parul deteriorat de la avon sau farmacie.

| NoNameBitch a răspuns:

1.trebuie sa ai un ulei pentru par gen http://www.google.ro/......tp?/imgres il gasesti si in farmacii, supermarcheturi sau magazine speciale pentru cosmetica

2.Eu folosesc Balea si este foarte bun http://www.google.ro/......tp?/imgres

3. Inainte sa faci baie pe cap te dai pe tot parul cu ulei de masline si stai aproximativ 1 ora si daupaia te clatesti(bine inteles ca si samponezi parul), sau cumperi de la un plafar tinctura de ardei iute este foarte eficient in caderea parului si regenerarea lui... sper ca am fost de ajutor... funda?:D:>:)

| JustUnknown a răspuns:

Buna :). In primul rand as vrea sa iti spun ca cel mai bine e sa te duci la un coafor sa iti tunzi putin varfurile si apoi restul. Acum ce sampon sa folosesti. Depinde ce tip de par ai ( ca de exemplu eu am parul foarte uscat si folosesc sampoane cu extract de cocos :D). Deci in primul rand cauta-ti sampoane adecvate tipului tau de par. Eu iti recomand sampoanele de la Nivea, mie cel putin imi priesc, deci pentru par drept ti-as recomanda Niveia Straight&Easy, iar pentru a nu mai avea varfurile despicate Nivea long repair(http://www.google.ro/......tp?/imgres Dupa ce folosesti sampon, ar trebui sa folosesti si un balsam din aceeasi gama cu a samponului, pe care-l aplici doar pe varfuri. Asa, apoi ti-as recomanda ca cel putin la o saptamana sa iti faci o masca cu ulei de masline( Un galbenus de ou amestecat cu 2 lingurite de ulei de masline). Si in ultimul rand ti-as recomanda sa folosesti masca Glis oil nutritive(http://www.google.ro/......tp?/imgres Aaa si daca vrei o stralucire a parului clateste-ti parul cu apa amestecata cu sucul a doua lamai :D. Si cel mai important detaliu e sa ai o alimentatie sanatoasa bazata mai ales pe fructe si legume iar un surplus de vitamine pentru par si unghii chiar este necesar mai ales daca folosesti placa(un sfat, mai rarut cu ea :P)(http://www.shopmania.ro/......i-unghii).
Cam atat am avut de zis. Sper ca te-am ajutat :)

| newarena1 a răspuns:

Folosesc sampon obisnuit, oricare care este in baie big grin. Folosesc un produs de la avon, ser pentru virfurile despicate Advance tehnics

| Iuliia_4201 a răspuns:

1. nu ma dau cu nimic inainte. am avut un fel de spray, dar nu a fost deloc bun. parul arata mult mai murdar si nu iti sta drept asa de mult.
2. eu sincer iti recomand orice sampon pentru copii. chiar daca nu ti.l indreapta il face mult mai moale si il face mai usor de indreptat.
3. balsam de par. si sa stai cu el mai mult de 2-3 minute. sa stai cam 15-20 de minute.