| Xlove64 a întrebat:

Heiii
Ce ingrasa mai mult si mai repede. dulciurile sau grasimile?

11 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Grasimile

| tpuu a răspuns:

Dulciurile!
ATENTIE! GRASIMILE nu fac ` bine inima, atat si organismului! happyDaca stai sa te gandesti nici multe dulciuri nu este bine sa mananci! ca faci la colesteror.
Daca vrei sa te ingrasi, mananca dupa 8-7! si mananca multa painehappy

| albastrualb77 a răspuns:

Cred ca depinde de cat mananci, dar eu una cred ca grasimile.

| Naspa6969 a răspuns:

Grasimile cu siguranta!

| TheFeeye a răspuns:

Pai grasimile, o parte din ce contin dulcurile se transforma in energie, sau cel putin asa zicea profa de bio.

| rolfenstein a răspuns:

Grasimile normal.chiar nu ai facut deloc matematica?laughing

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Grasimile, acum depinde si in ce cantitate le consumi happy

| xDouaPuncteParantezaParanteza a răspuns:

Din cate am auzit... grasimile te ingrasa foarte greu.
Dulciurile sunt folosite pentru a ingrasa. In maxim 2-3 saptamani vei pune 1-2 kg! Dar daca mananci dulciuri in fiecare zi. sigur te vei ingrasa foarte mult! Sper ca te-am ajutat.

| herbalist a răspuns:

Deci de ingrasat ingrasa ambele dar in mod surprinzator dulciurile se afla pe primul loc deoarece ficatul tau isi ia zahar cat considera el ca ai nevoie pentru energie iar restul nu face altceva decat sa le transforme imediat in celule adipoase si de aceea este recomandat un maxim de 6 lingurite de zahar(adica din dulciuri si restul) pe ziwinkingdar asta nu inseamna ca acum poti sa mananci cat mai multe alimente cu grasimi nesanatoase ...incearca sa consumi alimente cu grasimi sanatoase cum sunt cele cu omega 3 si 6(cauta si u pe net) sau de ex foarte sanatoase sunt grasimile din alune sau nuci iar cand prajesti ceva cauta sa folosesti uleiul de masline pentru ca scade colesterolul iar daca nu ai incearca sa fol cat mai putin ulei normal. cand ai pofta sa mananci o omleta incearca sa o "prajesti" in apa sa vezi ce buna iese si in acelasi timp si sanatoase caci sunt lipsite de lipidele din uleiwinking sanatate iti doresc si sper ca te am lamuritwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Madalina_8288 a răspuns:

Grasimilelove struck