| Ramonaaaa a întrebat:

Heiii TPU;;).
Aş avea nevoie de o mică părere/sugestie.Finally,am reuşit să fac rost de bani; ce-i drept,nu-i o sumă mare dar este suficient cât să îmi "achiziţionez" o pereche de platforme,lucru pe care mi-l doream de mult (să te simţi feminină, mai înaltă-efectul tocurilor!).;;)
Faza e că eu port 35, număr care,după cum bine puteţi interpreta, nu prea se găseşte, asta ca să nu spun că nu se găseşte mai deloc. 8-|
So...eu sunt paralelă cu mersul pe tocuri şi colegii/prietenii mei nu m-au văzut niciodată purtând tocuri.Am "ochit" 4 perechi de pantofi şi aş vrea să le fac "CV-ul" ca să mă ajutaţi cu o mică/mare părere/sugestie.
1.Perechea number one este genială,genul de pantofi pentru care "ai face crimă de om" (exprimarea unei prietene ceva mai obsedată de pantofi decât oricare altă fată.)
Avantaje: sunt geniali,am un sacou care merge de minune cu ei,aş face furori prin liceu dacă aş apărea cu astfel de pantofi ( recunosc,ca orice fată,"am nevoie" să îmi fie admirate ţinutele!).
Dezavantaje: Au tocul prea înalt deci nu prea cred că aş vrea să risc să îmi rup gâtul cu ele + că,frate,sunt un milion jumate şi, şi, şi ...NU dau eu atât pe o pereche de pantofi, oricât de geniali ar fi. Nu îşi merită banii.
Acum, poza : http://www.bershka.com/......e%2Bwedges :x
2. A doua pereche este foarte,foarte drăguţă,genul de pantofi care merg combinaţi cu orice ţinută : de la chic, la casual şi feminin.Îi ador.
Avantaje : Merg la orice ţinută, au un toc pe care se poate merge şi costă 80 RON( preţ rezonabil şi ceva mai compatibil cu buzunarul meu!).
Dezavantaje : Eu, după cum am zis, port 35 iar pantofii sunt 36.Fiind decupaţi în spate, sunt un pic cam mari.Nu este o diferenţă colosală dar este şi mama zice că atunci când merg se vede că îmi sunt mari :| :|.
Poză : http://www.deichmann.com/......le%20.prod
3.Perechea numărul 3, mmm...e ceva mai complicat;)).
Avantaje : Sunt super drăguţi, sunt exact numărul meu şi au un toc (şi un preţ!) rezonabil.
Dezavantaje : Nu mi se pare că mă avantajează + că genul ăsta de platforme nu prea ies în evidenţă şi nu reuşesc să scoată o ţinută din "anonimat" :)).
Poză : http://www.deichmann.com/......eptoe.prod
4.A patra pereche sunt "the perfect choice" a mamei.
Avantaje : Au toc pe care CU SIGURANŢĂ orice prost ar ştii să meargă /:),preţul este rezonabil, merg asortaţi la orice ţinută, în principiu.
Dezavantaje : Nu sunt genul de pantofi care să iasă în evidenţă prea mult şi au tocul cam prea mic pentru gustul meu.
Poză : http://www.deichmann.com/......eptoe.prod
So...sunt într-o dilemă existenţială ( ce poate însemna o dilemă pentru o fată de 14 ani!? ).Ce pantofi să aleg? Am pus în balanţă şi avantajele şi dezavantajele (aşa cum recomandă de obicei psihoterapeuţii :-@ ) şi nu pot să iau o decizie -.-.
Pe bune acum, este doar O PERECHE DE PANTOFI. :-<

14 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Toate modelele sunt frumoase, in special ultima pereche care o poti asorta la aproape orice vestimentatie, mai putin la un eveniment. Oricum au talpa ortopedica, cand ai zis la platforma m-am gandit la altfel de model de pantofi cu toc si talpa inalta, aia clar pentru scoala nu ar fi fost potriviti.
Totusi eu merg pe premiza... ca scoala nu este un podium de a defila cu imbracamintea pe care o porti, ci de a studia!winking Tine cont si de asta intr-un fel, nu numai prin modul de a arata cat mai chic la scoala!

caramela
| caramela a răspuns:

Hristos a inviat! primele sunt superbe, ultima nu imi place...in fine tot tu decizi ce iti place si ce iti vei cumpara..important e sa iti placahappy

| BlancaFantasma a răspuns:

Sincer mie`mi place prima pereche de platforme.culoarea e faina, iar tocul NU este foarte inalt! cel putin mie nu mi se pare, nu`mi dau seama in poza(si nici eu nu stiu sa merg bine pe tocuri chiar daca am 19 anilaughing ) a doua e naspa rau! nu`mi place deloc, in orasul meu gasesti de astea cu 20 lei(logic nu`s de firma dar au exact acelasi model).a ttreia pereche..ma mie`mi place! chiar daca are danteluta aia care ar putea`o face sa para "babeasca" mie mi se pare chiar copilareasca perechea..cu niste blugi/sau orice altceva si un tricou alb tot cu danteluta merge.iar ultimele platforme..NO WAY! la fel perechea 2, sunt naspa.nu stiu mie nu-mi plac deloc decat cu toculet de ala mai bine delocoh go on. in concluzie, primii sunt chiar superbi, si daca zici ca ai cu ce sa-i asortezi e duper.dar si 149 de lei..parca n`as dalaughingcvauta prin magazine, nu pe net.

| andypandy_2709 a răspuns:

deci mie imi plac primii, ii ador dar ai dreptate pretul e cam mare, Dar sunt foarte draguti a treia pereche merg la orice si crede-ma o sa le placa si celorlalti.Mie imi plac as purta asa ceva, si au si un pret bun asa succes eu am spus ce cred, de aici e alegerea ta! :*:*

| Cami28 a răspuns:

Buna. Parerea mea este ca prima este cea mai "geniala" si potrivita varstei tale.E o culoare vie plus ca ai si cu ce ii combina, sa nu mai vorbim ca vei face furori laughing. In ceea ce priveste tocul nu mi se pare foarte inalt, indeajuns incat sa pari mai inalta si de ce nu sexy smug. Pretul nu este mic, dar nici exagerat. Cred ca decat sa iti iei o pereche care are un pret mai rezonabil si peste catva timp sa nu iti mai placa, sa nu ii mai porti si sa iti iei altii, mai bine dai mai mult pe o pereche pe care stii ca ii vei purta cu placere. Eu cred ca isi merita banii. Eu i-as cumpara. Sper ca te-am ajutat si... succes! happy

| BombonicaXD a răspuns:

Primii sunt FABULOSI! Mai bine dai mai multi bani si iti iei o pereche frumoasa si care chiar iti place! Chiar daca au tocul mai mare, nu te pune nimeni sa mergi cu ei in fiecare zi, de dimineata pana seara.Mai ales ca te fac si mai inalta, ceea ce le place mult baietilor! Eu, daca as fi in locul tau as alege prima pereche, sunt superbi!

| Renes a răspuns:

Ultimii nu-mi plac, eu zic sa iti iei a 3 pereche, deoarece iti vine perfect, pretul e ok, si sunt si frumosi, eu mi-as lua.
Primii ai spus ca sunt mai scumpi, dar sunt taare frumosi, iar a2a pereche in nici un caz! Vrei sa-ti iasa din picioare? Nu.
Deci eu sunt de parere cu mama ta, a3a pereche, si sa stii ca se poarta dantelabatting eyelashes.

Succes ~

| dianalalala a răspuns:

Eu zic sa iti iei perechea 3 arata cel mai bine tocul nu e foarte mare iar daca marimea este prea mare mai pui putina vata in varf. Da ii combini cu un sacou chic sigur faci furoriwinking

| LuizaAndreeaLuiza a răspuns:

Mie imi place a 3 a pereche si am tot 14 ani:X:X am si eu ceva de genu, si sa stii ca IES IN EVIDENTA! toata scoala m-a apreciathappy
poti sa imi spui te rog, ce inaltime ai?

| Ramonaaaa explică (pentru LuizaAndreeaLuiza):

1.55 big grin tu?

| LuizaAndreeaLuiza a răspuns (pentru Ramonaaaa):

1.55? ai 14 ani?
eu am 1.69 si am 14 ani

| Ramonaaaa explică (pentru LuizaAndreeaLuiza):

Hehe,fiecare cu ce a fost dotat smug.

| LuizaAndreeaLuiza a răspuns (pentru Ramonaaaa):

Asa e big grin tatal meu are 2 metrilaughing

| Mariiuca112 a răspuns:

A treia pereche este superba, eu ti-o recomand ca si mama ta, e si cea mai potrivita pentru varsta ta.