| Faranume43 a întrebat:

Helău TPU!
Peste câteva zile urmează să mă duc o la nuntă la care voi fi cavaler de onoare.Cum puteţi să mă sfătuiţi în materie de îmbrăcăminte? Nu vreau să fiu nici ca naşul mare, dar nici ca...nu ştiu.
Având în vedere că sunt cavaler de onoare, bănuiesc că ar trebui să mă îmbrac mai altfel (deci fără tenişi :'( )
Mercii

2 răspunsuri:
| Oana910 a răspuns:

Buna! Eu sunt fotomodel (in devenire) si la fete e mult mai greu sa isi gaseasca imbracamintea, crede-ma! La sedintele foto, nu stiu cu ce haine sa mai pozez, cum sa le asortez. Dar de vreo saptamana mi-am ales un stil sporty chic si sunt foarte comoda in tinutele respective. De asemenea imi place si stilul elegant, dar nu pot sa ies si in parc in rochii ca cea din poza de profil.
In cazul tau, desigur ca nu trebuie sa arati mai bine decat mirele, deci, pentru ca nunta se desfasoara toamna, as alege un costum din bumbac de culoare inchisa. Pentru camasa as alege un albastru si sa aiba ceva dungi verticale de aceeasi culoare care sa le asortezi cu un papion sau cu o cravata. Pentru pantofi, alege pantofi clasici de culoare neagra sau maro, in functie de culoarea costumului. Nu purta tenisi, jeansi, pantaloni de camuflaj sau tricouri, chiar daca au stil.
Daca mai ai nevoie de pareri, sau ai o intrebare oricand poti apela la mine happy Paa!

| Buburuză38 a răspuns:

Fiind o nuntă, evident că trebuie să te imbraci elegant, iar fiindcă ești și cavaler de onoare, nu înțeleg de ce mai ai dubii în privința ținutei. big grin
Nu trebuie să porți neapărat un costum din ăla tipic negru, cu cămașă alba și pantofi de lac. Sunt o groază de modele de cămăși drăguțe și costume moderne, ai de unde alege.
În orice caz, tu trebuie să te simți comfortabil și, bineînțeles, atrăgător.
Have fun!