| anonim_4396 a întrebat:

Hello :3
Maine e prima zi de scoala si nu e obligatorie uniforma, deci m-am gandit sa ma imbrac putin mai diferit.Adica :
Colanti ( model ghepard, culoarea negru cu roz tipator ) - Camasa ( lunga, material matasos, incheiata, roz ) - Tenisi cu toc ( tocul foarte micut, cat doua degete, negrii ).
Si intrebarile mele sunt :
1. Camasa trebuie calcata? Sau e model diferit? E dintr-un material subtire si matasos.
2.Ce ar merge deasupra camasii, in caz ca e racoare?
3. Ce "coafura" mi-as putea face? Am parul pana la umeri,putin mai lung poate, ondulat, cu breton intr-o parte. Daca trebuie mi-l intind.
Primul raspuns care ma "lamureste" la toate intrebarile primeste cadou o fundita :* happy

Răspuns Câştigător
| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Draguta tinuta si bravo ca vrei sa iesi din acel tipar strict cu uniforma happy
1. Orice camasa trebuie calcata! Nu conteaza materialul ...arata mai estetic o camasa calcata!
2.In caz ca e racoare, iti poti lua o vestuta pentru a nu "boti" camasa...sau un cardigan, ar arata super happy
3.In materie de coafura, pentru prima zi de scoala, poti incerca o coada de peste pe o parte si bretonul intins cu placa! Sau poti incerca o impletitura simpla! Sau poti sa tii-l lasi lejer pe spate...ar da bine cu tinuta pe care ai ales-o, sa ai o coafura mai ciufulita si creata!

Bafta in noul an scolar :*!

4 răspunsuri:
| Ercjiaai a răspuns:

E obligatorie uniforma mai ales ca e prima zi.

| Buburuză38 a răspuns:

E ok faptul că vrei să fii mai diferită, însă dacă te îmbraci așa vei atrage atenția și nu știu ce părere vor avea profesorii. În fine, nu asta ai întrebat.
1. Am și eu cămăși din același material și eu le calc mereu înainte să le port.
2. Poți să îți iei un sacou simplu, negru sau un cardigan de aceeași culoare, fiindcă deja ținuta ta e țipătoare.
3. Îți poți lăsa părul natural, dar dacă vrei ceva mai deosebit poți să îți faci un coc drăguț sau îndreaptă-l cu placa.

| AcadeaAnonima a răspuns:

Nu stiu la ce scoala esti tu, dar eu am mers la fiecare inceput de an fara ea, ca si restul clasei.Scoala noatra nu cere uniforma chiar in fiecare zi,deci elevii merg si in cursul anului cu blugi rupti,sau cu turul jos, cand e cald in rochite, pantaloni scurti, maieuri, etc.Multumesc oricum de raspuns.

| Denisa1828 a răspuns:

1. Eu cred ca orice camasa trebuie calcata, indiferent de material.
2.Cred ca ar putea merge un sacou negru sau un pulover de bumbac.
3.Ai putea sa-ti faci o coada simpla si sa-ti dai bretonul cu placa. Cred ca da foarte bine.
Sper ca te-am ajutat! Funda?winking