| princess_9789 a întrebat:

Hello.Am si eu o problema: Am incercat sa ma epilez pe maini cu ceara. Cu benzi dinacelea iar dupa asta am facut o alergie puternica si mi s-a umflat mana in toate portiunea unde m-am epilat. Mentionez ca sunt alergica si la leucoplastul acela din spital.La fel am patit cand am avut branula. As vrea sa ma epilez inghinal, insa nu suport cu epilatoru si nu vreau nici cu big sau cu crema. Treceti printr o situatie similara? Va rog frumos sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| adutzadragutza a răspuns:

Nu sunt in situatia ta, dar eu te sfatuiesc sa mergi la un dermatolog si iti va spune el ce sa folosesti si iti va face testul acela la ce esti u alrgica( alergologie) happy sper ca te-am ajutat macar putinhappy

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Atunci nu te mai epila daca ai alergie alta solutie ce ar fi: o crema pentru maini stiu eu la farmacie poti intreba.