| Simona_8441 a întrebat:

Hello ce pot face pentru a avea dintii mai albi! Ce pasta de dinti sa folosesc? Vreau dintii mai albi pana sa inceapa scoala.Ms mult

12 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Iti dau eu cateva sfaturi happy
-Foloseste pasta de dinti Colgate.Este cea mai buna.Parerea meawinking
-Dupa ce te-ai spalat cu pasta de dinti foloseste sarehappyAjuta dintii foarte mult
-Odata sau de doua ori pe saptamana spala-te cu bicarbonat de sodiu happyDar asta dupa ce ai aplicat pasta de dinti.Nu te spala in fiecare zi cu bicarbonat de sodiu pentru ca are efecte negative daca este folosit in fiecare zi. Odata sau de 2 ori pe saptamana este suficentwinking
Succes!big grin

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Colgate advanced whitening, blend-a-med 3d white lux sau pearl drops. Asta din urma este mai scumpa (in jur de 15-20 ron) si teoretic iti albeste dintii cu 2 nuante in 3 saptamani, folosita de 2 ori pe zi. Colgate advance whitening garanteaza albirea dintilor in 2 saptamani. La pearl drops trebuie sa folosesti inca o pasta de dinti... Pentru ca doar albeste... Mai bine alege colgate sau blend-a-med. Vezi care iti place mai mult.

| pepe a răspuns:

Foloseşte Sensodyne sau du-te la un stomatolog să ţi-i albească.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Colgate

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Colgate Whitening
Blend-a-med 3d white lux

| ioanna a răspuns:

Eu am folosit o perioada Blend-a-med 3d white, dar nu am observat nicio schimbare majora. In schimb am vazut prin reviste o reteta "Pentru o dantura ca un sirag de perle": se spala o portocala si i se radecoaja, care se lasa peste noapte la uscat. A doua zi se amesteca cu 30 g pulbere de frunze de menta si 10 g sare de mare. Revigoreaza si intareste gingia, putand chiar ajuta in terapia paradontozei incipiente. Am incheiat citatul. Reteta asta nu am aplicat-o, asa ca nu stiu ce rezultate se pot obtine

| SweeTLemon a răspuns:

EU folosesc Colgate Whitening si eu foarte buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-ai la polizor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...eu folosesc de vreo luna jumate pearl drops hollywood shine dar rezultatul se lasa asteptat.....mai mult decat atat am dintii foarte sensibili acum...asa ca nu inseamna ca tot ce e scump e si foarte bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit Blend`a`med 3D White Lux! Dupa o saptamana erau mai albi, chiar se vedea diferenta!

Dar ideea e sa te speli cum trebuiehappy.

Eu ma spalam de vreo 3 ori pe zi si cate 3-4 minute.

:*:*:*

Răspuns utilizator avertizat