| NickName22 a întrebat:

Hello! Eu de pe la 4 ani am avut multe firicele de par mici pe partea din fata a parului (si se vede urat in fata cand imi prind parul in coada de cal) adica un fel de fire regenerate dar care nu au mai crescut de multi ani.nu stiu ce sa le fac cu ele arat foarte rau! Dar nu vreau raspunsuri gen "iubesteti parul asa cum e, asa il ai" sau nu mai stiu eu ce! daca stiti ce pot sa le fac sa creasca sau sa scap de ele Multumesc! Funda la cea mai buna solutie!

4 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

In primul rand trebuie sa gasesti un sampon cu efect "anti electrizant" care sa faca parul mai neted.
Dupa ce te usuci, tine 2 degete: aratatorul si mijlociul lipite, cu mana cealalta da cu fixativ mult pe ele si apoi da cu cele 2 degete pe firele rebele si se vor culca. Altceva n-ai ce le face.
[http://www.youtube.com/watch?v=WirongWHcW4 - uita-te aici, in ultimul minut, minutul 13]

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Sa o intrebi pe coafeza ce ai putea face in privinta asta te-ai gandit?happy
Succes!

| Bondarel99 a răspuns:

Pai ai putea sa iti faci breton, se poarta si cu ocazia asta iti faci o schimbare de look, o altfel de tunsoare...sau daca ti-ai intinde parul cu o placa buna nu ar mai fi asa de evident.Sunt niste idei, stai linistita ca nu e sfarsitul lumii...am mai vazut si la altele.
Daca vrei neaparat sa le faci sa creasca am auzit ca uleiul de ricin este foarte bun, cauta pe net mai multe informatii.Succes!

| BombonicaXD a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, iar singura solutie pe care am gasit-o este sa tai firicelele, sau sa port breton.