| dulcikata17 a întrebat:

Hello fetelor! Am si eu o "problema".De mica imi rod unghiile dar de cateva luni bune m-am lasat de obicei, unghiile mi-au crescut peste buricu degetelor cam atat de lungi sunt, doar ca observ la toate unghiile ca au o forma "ciudata"..cand le pun in fata si ma uit la ele, partea roz are putina "burtica"si dupa unghia alba e dreapta..ca si cum partea roz e umflata,se cheama unghii concave? si app sunt foarte moi,opace,aproape transparente,ma voi duce zilele astea la niste analize de sange de vit.D, fier, etc.Si ma gandesc sa ma duc la un dermatolog pentru problema asta

1 răspuns:
| Ivanescucristina a răspuns:

Așa ai tu forma unghilor nu este din cauză la le-ai ros sau ceva.
Ai lipsă de calciu dacă se exfoliaza/rup
Funda?