| Antonia02 a întrebat:

Hello! Sunt bruneta de cativa ani si as vrea sa-mi schimb culoarea parului,nu as vrea sa-mi fac o schimbare radicala, ci as vrea decat in loc de negrul acela intens sa fie un saten inchis, sau un ciocolatiu inchis.As vrea sa para mai natural.As vrea asta fara sa ma decolorez pentru k nu vreau sa-mi ard parul.Am incercat un saten inchis de la Garnier insa tot negrul ala intens mi-a iesit pe par, chiar si la radacini unde parul meu era crescut si era de o nuanta satena deschisa.Ce nuanta de vopsea si firma sa folosesc pentru a-mi deschide putin parul? Imi place noua culoare de par a Oanei Zavoranu, mi-ar placea o aa culoare! help mehappy :*

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu zic să optezi pentru Acajou Fonce de la L'oreal Majirel. Adică, o nuanță închisă de roșcat.
Alege nuanța:
http://www.hairzone.ro/vopsea-profesionala-loreal-majirel.html

| andreea1405 a răspuns:

Deschide-te treptat, cu blond, cauta o vopsea cat de cat buna ca firma, adauga putin ulei d masline in vospea pentru a proteja parut, si nuanta de blond sa fie cenusiu, deoarece negrul mereu se deschide spre o tenta de roscat! blondul cenusiu mai taie acea tenta, nu te speria nu vei iesi blonda, doar ca vei reusi sa tai acel negru intents din par, aplica blond cenusiu la 2 saptamani cu putin ulei d masline ....cu rabdare vei avea rezultatul dorit si un par sanatos

| Antonia02 explică:

Mersi frumos pentru sfaturi.Ma gandeam k e buna solutia ta Andreea, numai k daca ma vopsesc cu blond cenusiu o sa se deschida intr-adevar brunetul, dar la radacina fiind satena o sa-mi iasa blond si n-as vrea sa arat k o sorcova... si nu stiu cum sa procedez