| Heaven15 a întrebat:

Buna fetelor.Am o intrebare..Eu sunt bruneta si nu am mai fost vopsita, am o culoare foarte inchisa un negru oarte inchis.As vrea sa imi decolorez parul dar fara vopsea, am inteles ca se poate decoloara cu miere dar nu stiu daca merge fiind bruneta foarte inchis..Imi puteti recomanda ceva? Dau FUNDA. kiss

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Eu m-am decolorat cu ceai de musetel ( fiebi o mana de mustel la 1 l de apa - te clatesti cu ea la clatirea finala, apoi iti infasori parul intr-un prosop si stai asa 30 de minunte).
Eu m-am vopsit roscat, dar nu a prins suficient culoarea, si doream sa fiu blonda din nou, dar nu prindea blondul pe roscat, asa ca am incercat cu ceai de musetel aproape 3 luni cam de 2 ori pe saptamana, ca sa pot sa ma vopsesc blond.
Acum nu stiu cat de mult o sa iti decolorezi parul cu ceai de musetel, nu te astepta la minuni prea mari, poate o sa se decoloreze cu 2 tente cel mult 3.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu miere? Cine a râs de tine?
Nici mușețelul nu-l va deschide prea mult, culoarea ta naturală este mult prea închisă.
Pa, pa.

| IuseinLavinia a răspuns:

Iti pot spune eu din experienta mea propie. Am incercat sa ma decolorez natural cu miere de albine si scortisoara. In afara de timpul pierdut si de bataia de cap care am avut-o cand a trebuit sa ma spal nu a fost nimic interesant. Am fost bruneta 5 ani la rand, dar mi-a venit o idee pests noapte sa imi schimb culoarea pentru ca ma saturasem. Asa ca mi-am trimis sotul la market am luat 2 cuti... de pudra kallos cu 12% am aplicat-o am stat cu ea 30 de minute si mi-A iesit un roscat spre blond. suvitat. Nu mi s-a ars absolut deloc. m-am si mirat. l-am lasat 1 saptamana si am luat inca 2 cutii de vopsea rosu aprins mi le-am aplicat. am tinut 20 de minute si mi-a iesit ceva super. Daca esti interesata pot sa iti arat evolutia mea.

| IuseinLavinia a răspuns:

Sunt foarte bune produsele kallos... iti recomand ™

| Ioana24D a răspuns:

Iti recomand sa folosesti decolorant de calitate. Solutia ar fi decolorantul de la Indola.
http://www.visage.ro/coafura/ingrijirea-parului/decolorant-par/indola.html