| elleme a întrebat:

Hello! Sunt fata, trec clasa a11a si dupa cum v-am spus as vrea sa fac niste schimbari atat la caracter cat si fizic. Asa ca fetelor, am cateva intrebari pentru voi:
1. Ce culori si ce haine se poarta toamna si iarna aceasta?
2. Ce as putea sa i fac parului meu? E saten, lung si cu breton intr-o parte si as vrea sa-i fac o schimbare si lui doar ca nu am idee ce. Ce sfaturi imi dati? (dar nu vreau sa il tund pentru ca astept sa creasca si mai lungpuppy dog eyes)
3. Se poarta buclele sau parul drept?
4. Voi ce va luati (ma refer la haine) cand faceti cumparaturi pentru scoala?
5. Ce machiaj as putea purta la scoala? Eu nu-mi suport fata prea incarcata dar vreau sa fiu si putin aranjata in max 10 minute pentru ca atat imi permite timpul dimineata.
6. Ce coafuri as putea sa-mi fac?
Puteti sa-mi lasati aici si linkuri cu articole de moda, tutoriale si sfaturi personale. :* Dau funda

6 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

O sa te ajut cu niste poze, cu outfituri pe care le-as purta eu, acum depinde de tine.
Nu stiu ce se poarta, in afara de airmaxuri alea care le vezi la toata lumea. Se poarta ce iti place si ce iti sta bine.
http://data1.whicdn.com/images/134816478/large.jpg
http://data3.whicdn.com/images/134798690/large.jpg
http://data2.whicdn.com/images/134798744/large.jpg
http://data3.whicdn.com/images/134788645/large.jpg
http://data1.whicdn.com/images/134825235/large.jpg
http://data1.whicdn.com/images/134813526/large.jpg
http://data1.whicdn.com/images/134797702/large.jpg

Parul din cate stiu eu se poarta si indulat si drept, depinde cum iti sta tie. Eu il prefer drept.

Cand incepeam scoala de regula imi iau niste tricouri cat mai simple, cu un desen sau chiar fara niciun desen. In culori ce le pot asorta usor.
Imi iau 2-3 perechi de blugi, una inchisa si un deschisa, daca mai am bani si o pereche colorata sau neagra.

Ca machiaj iti recomand fond de ten( doar daca ai nevoie), anticearcan, putine perle sau blush in obraz, un balsam de buze si rimel. Daca vrei neaparat fard incearca un maro/crem/auriu usor si poate si o linie de tus.

Ai putea sa faci o coada de cal prinsa sus, sa ti-l impletesti, sa ti-l ondulezi, sa iti faci un coc de balerina cu ajutorul unui burete special, sa te tunzi nu iti recomand daca nu iti doresti, poate doar sa-l filezi putin.

| Ruxandra15 a răspuns:

Deci se poarta mereu negru,maro si albastru pentru ca maro e culoarea toamnei si albastru a iernii. Mai poti purta galbui,bej. Pai un fond de ten,BB,sau CC depinde. Daca nu folosesti nici una doar o crema,un rimel si un fard bej sau roz pal. Daca vrei un ruj rozaliu deschis sau un bej sau doar un strugurel. Cel mai bun e de la balea cu portocale si cel Nivea Cherry are o culoare rozalie foarte frumoasa pe buze. Diferite impletituri,cocuri cauta back to school hair sau lilith moon ori tutoriale crix. Parul drept nu mai e asa la moda niste bucle usoare,naturale sunt super. Blugi,fusta,camasi, bluze, papionas, tenis, botine( se poarta tocuri toamna asta nu foarte inalte de 5 cm patratoase). Poti sa iti faci ombre sau sa il vopsesti.

| Ritsuko a răspuns:

1.Nu trebuie sa porti culorile in tendinte si prostiile de genul asta.Te duci si cauti haine in x culoare si dai de altele in culori superdragute dar nu ti se par la moda. Aiurea.
2.Parul daca nu vrei sa-l tunzi lasa-l asa, dar incearca diverse impletituri gen coronita sau spic.Si de ce nu o bentita.
3.Se poarta mult buclele, dar depinde cum iti sta.Desi sti ca nu tin mult si dupa arata de parca ai iesit din dus.laughing
4.Eu imi iau 2-3 perechi de blugi unii cu talie mai inalta,alti mai mulati,si uni cum ii mai gasesc; o sa am uniforma deci nu ma prea aproprii de tricouri; o sa imi iau niste bluze din acelea cu nasturii sau fara, lungi sau scurte, cum gasesc; niste tenisi, cateva perechi, sau in gen bocanci; si in rest accesorii si diferite lucruri.
5.La scoala ma machiez simplu un fond de ten, putin blush si fara uneori, foarte putin rimel (nu ca tipele carora le cad genele de la cat rimel au pus ), pe rujuri sau altceva nu pun mana ca doar mi se intampla sa mor de foame si nu stau sa ma retusez.
6.Deci spic, coronita din aceea din par impletita cu niste bucle frumoase, o bentita peste un par drept sau ondulat, alta stil cordeluta si o impletitura daca mai ai timp.

| Kristinnaaa a răspuns:

Bună,

Poți vedea aici câteva idei drăguțe de ținute pentru școală: http://sanduirina.com/back-to-school-10-tinute-stylish-la-preturi-mici/

Legat de culori și tendințe, găsești mai multe detalii aici: http://sanduirina.com/tendintele-noului-sezon-de-toamnaiarna-2014/

Mult succes în noul an de școală! :)

| Claudia_Awwr_1997 a răspuns:

Habar nu am sunt de abia a9-a :*