| Traficantadecorcodushe a întrebat:

cryingcryingcryingcryingHelp me pleasecrying
Acum o luna m-am tuns.si de atunci imi cade foarte foarte mult par, ce as putea face pentru a opri chestia asta?crying
Inainte sa ma tund nu aveam nimic...Nu imi cadea deloc.cryingcryingcryingMultumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

@adeana: sampoanele chiar sunt diferite pentru a ajuta un tip de par. Fiecare marca de sampon (cosmetic, nu medical ) are propriile sortimente de sampon, un sampon pentru par gras de exemplu va usca prea tare un par "uscat", iar un sampon pentru par uscat nu va fi asa eficient pe parul gras.

GeOrGy: daca a inceput brusc sa iti cada parul pot fi doua cauze: externe - in cazul in care te-ai pricopsit cu ceva la frizer, si in cazul asta un medic ar sti ce sa recomande, sau interne: stress, dezechilibru chimic in organism. Exista si produse comerciale cu pret decent pe care le poti incerca - in general la farmacie - de exemplu lotiunea elmiplant impotriva caderii parului sau chelstop. Sunt produse naturale, fara contraindicatii si ajuta la recapatarea echilibriului la nivelul radacinii de par. Daca folosesti asa ceva sa respecti prospectul.

5 răspunsuri:
| adeana a răspuns:

Posibil sa fie o cauza interna, nu are neaparat legatura cu faptul ca te-ai tuns acum o luna.
Ar fi bine sa faci niste analize, posibil sa ai carenta de vitamine. Incearca sa iei si un supliment de vitamina B9.

Un leac care functioneaza de cand eram mici. aplica prin tamponare, la radacina parului, cu putina vata, un amestec de petrol cu ulei de ricin. Tratamentul trebuie sa-l aplici cel putin o data pe saptamana, il lasi sa actioneze cel putin jumate de ora si apoi te speli normal, de preferat cu un sampon din plante, pentru par normal (e o vrajeala chestia asta cu sampon pentru par gras, par uscat, par cu volum etc. pentru ca toate firmele sa-si vanda produsele).
Daca te-ai vopsit atunci cand te-ai tuns, e posibil ca asta sa fie cauza. Tot un tratament naturist si timpul te ajuta.

| ailin a răspuns:

Masca cu petrol miroase urat da rezultatele sunt sigure

| WhiteWings a răspuns:

Sa ai mare grija unde te tunzi pentru ca instrumentele trebuie foarte bine curatite.iti recomanda sa iti cumperi ulei de ricin de la farmacie e in jur de 10 lei si sa il amesteci cu 2 galbenusuri de ou si sa te dai cu el pe par.il tii in jur de 3 ore dupa te clatesti cu apa si otet.si tratamentu asta ar trebui facut cam o data pe saptamana timp de 3 luni dupa o data la 2 sapt.mult succes

| hahahahah.asa.e.cum.spun.eu a răspuns:

E tratament:X
e foarte bun`ntreba medycul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masaj capilar cu ajutor buricelor degetelor happy poti incerca si uleiul de masline.il lasi sa actioneze30m-1h dupa care te speli normal happy