| Sory_Sorina_1990 a întrebat:

Help myyyyyyyyyyy.... Mi-am tăiat (din greșeală ) putin din sprânceană... Cam cat durează până îmi crește inapoi?
P.S dau fufundiță + sprâncenele sunt groase

Răspuns Câştigător
| Popa_Alina_1990_buSv a răspuns:

Daca nu e taiata radacina... 7 zile
Daca e smulsa radacina firului... 18 zile sa ajunga la lungimea initiala dar daca folosesti ulei de ricin sau cocos, 13 zile
FUNDA?

3 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

Eu imi tund des sprancenele la salon, dar si acasa, pentru. ca le am lungi, dese si groase. Cresc repede, depinde si cat ai taiat din lungimea totala. Daca ai taiat cam jumatate din cate e firul, cam in maaaxim 2 saptamani va fi la loc. Daca ai taiat de jos de la baza, cam 3 saptamani. Mie imi taie putinel, varfurile spre un sfert din fir si intr-o saptamana cresc mare parte din ele. Oricum, cresc si ele in ritmul lor. Poti folosi un creion pentru sprancene sau fard de sprancene pentru. a acoperi golul daca e prea vizibil sau fard mai inchis-maro de ochi pe care il fixezi usor cu o pensulica pe spranceana. Se va vedea ca un fard de sprancene si va arata natural, iar nimeni nu isi va da seama ca ti-ai,, caprit" spranceana happy

| dannys a răspuns:

Te poti da putin cu creion negru daca se vede naspa.

| MTSimo a răspuns:

O sa dureze cam o luna, daca vrei sa grabesti cresterea foloseste ulei de ricin. Sau un chit sau creion pentru sprancene.