| katherine_2874 a întrebat:

Hey! A folosit cineva henna?
Daca folosesc henna neagra pe parul saten ce culoarea va iesi?
Cum se preapara henna?
Ce trebuie sa mai adaug sa iasa o culoare mai inchisa[brunet]?
Dauu funda!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Henna de 20 de lei de la Sonia, care nu am gasit-o eu are 3 nuante. Roscat, brunet si blond. Si culoarea iese mai intensa sau nu daca o ti mai mult sau nu.
Dar am gasit in mall henna pe nuante, asta era 70 lei. Si avea multe nuante. Henna regenereaza foarte bine parul si il ajuta sa nu mai cada. Dar nu te mai poti vopsi cu vopsea normala daca folosesti henna.

| Ioana22B a răspuns:

Am citit pe un site ca o data ce iti colorezi parul cu henna dupa aceea nu poti folosi vopsea mai tarziu ca va iesi o culoare ciudata (verde, albastru) din cauza compozitiei chimice a hennei... Uite aici un site cu informatii, sper sa te ajute:
http://femina.rol.ro/art/18104-56-coloreaza-ti_parul_cu_henna.htm