| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey Advantan Milk e pentru acnee?

12 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Stai asa...Skinoren-ul pe piele poate fi periculos, si iti spun din experienta, daca vrei sa folosesti asa ceva consulta un medic dermatolog, el e cel mai indreptatit sa iti recomande ceva. Eu folosesc Advantan, dar ei au mai mult creme pentru curatarea tenului(de impuritati) si pentru hidratare lui, deci nu prea ajuta la acnee, ajuta la prevenirea ei. Eu te sfatuiesc sa discuti cu un medic dermatolog.

| RoseOfTheFire explică (pentru Hakuouki):

Sufar de acnee de 4 ani, am incercat destule creme, lotiuni, pastile si mi s-a mai redus cam 70%, dar mi-au ramas cicatrici in locul cosurilor si vreau sa le tratez sa am tenul cat mai curat. De exemplu am folosit o emulsie preparata la sticla de la farmacie am dat, pot spune ca m-am folosit, dar cand era timpul sa imi vina menstruatia imi aparea din nou. Vreau ceva sa le trateze definitiv.

| Hakuouki a răspuns (pentru RoseOfTheFire):

Nu stiu cati ani ai, cosurile acestea sunt relativ normale pentru un adolescent, ele vor disparea o data cu "maturizarea" in proportie de 99%, nu poti fi sigura ca nu vei mai avea de loc pana atunci, 70% e un rezultat bun pana acum, de acum ar trebui sa ti cont de sfatul unui medic specialist in domeniu, tratamentele pentru acnee dureaza de obicei cateva luni.

| RoseOfTheFire explică (pentru Hakuouki):

Am 21 de ani. Tu?

| Hakuouki a răspuns (pentru RoseOfTheFire):

Intrebarea ta nu este legata de varsta mea, deci aceste informatii nu ne vor ajuta la nimic, nu cred ca este ceva grav, adica fiecare se dezvolta in ritmul lui, insa raman la sfatul initial legat de medic.

| RoseOfTheFire explică (pentru Hakuouki):

Ai dreptate, ar trebui sa consult un medic dermatolog. Multumesc mult!

| Hakuouki a răspuns (pentru RoseOfTheFire):

Nu trebuie sa imi multumesti, succes.

| Lyndsey a răspuns (pentru RoseOfTheFire):

Ti-au ramas cicatrici? Le-ai stors sau de ce? thinking
Ei bine, poti folosi CICATRIZIN. Unguentul contine multe blante, printre care si galbenele. Nu e scump deloc, pana in 10 lei. Eu am folosit pentru o arsura si mi-a disparut in proportie de 80%. Poti intreba si la farmacie. Prietenul de care iti ziceam, folosea si el o crema cicatrizanta, dar mai scumpa, ceva in jur de 40 de lei. happy Succes!

| RoseOfTheFire explică (pentru Lyndsey):

Da, majoritatea le-am stors, mersi mult sfat! happy

| Lyndsey a răspuns:

Buna! Momentan foloseste mama crema pentru o eczema. Am cautat prospectul, dar nu-l gasesc. In orice caz, e pentru afectiuni ce apar la nivelul pielii. Poti sa mergi maine la farmacie si sa ceri informatii sau ceri pur si simplu un prospect.
Un prieten de-al meu a folosit o crema buna pentru acnee tot din gama aceasta( daca nu ma insel ), numita "Skinoren". Poti sa o incerci.
Daca vrei sa cumperi, ai grija ca nu sunt printre cele mai ieftine produse. Au un pret accesibil, intre 35-45 de lei.
Multa bafta la cumparaturi si sa ai noroc! Pa-pa! happy

| RoseOfTheFire explică (pentru Lyndsey):

Buna, eu deja folosesc Advantan de cateva zile nu vad vreun rezultata conccret. Vroiam sa vad daca au mai folosit si altii, multumesc pentru sfat, o sa cumpar Skinoren daca zici ca a dat rezultat happy

| xrapalexx a răspuns:

consulta un medic dermatolog