| BiancaTPU2020 a întrebat:

Hey!
Am 12 ani si deja stiu ce este pudra,rimelul,blush-ul, eyeliner-ul etc.
Ma machiez aproape de 3, 4 ori pe saptamana, cateodata folosesc putin machiaj alteori folosesc putin mai mult.
Ar trebui sa continui sa ma machiez?
Apropo părinții mei nu mi-au dat voie inainte anul acesta au început să mă lase. Mama mea spune că sunt mai frumoasa naturală.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti prea mica pentru asa ceva. La 30 de ani vei arata ca una de 45.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, la anisorii tai machiajele sunt interzise fiindca imbatranesc prematur tenul si il pot irita.
Dar lucrul asta ar trebui sa-l stie mamica ta, care ar trebui sa te supravegheze si sa-ti interzica folosirea machiajelor.

| Nirvanaaa a răspuns:

La vârsta ta nu este recomandat sa folosești machiaje. Vei încărca tenul și cei arăta mai matură decât ești. Mai așteaptă câțiva ani și după poți începe sa le folosești, dar totuși nu in exces.

| zilog a răspuns:

De curiozitate : ai început să te și închini cu două mâini banului!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte nerecomandat. Nu sunt mare fan machiaj indiferent de varsta, dar la 12 ani chiar nu ai de ce sa iti strici pielea cu ele, mai ales ca probabil ai sau vei avea acnee.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Chiar ma pricep la produse cosmetice si zic ca este prea devreme si prea mult.
Pe moment ar fi bun un rimel pentru gene si altul incolor pentru sprancene.Si un balsam de buze.Atat.

| Amiyyira345 a răspuns:

Nu e bine la 12 ani