| YumiSukinanda a întrebat:

Hey. am 13 ani, intru in a 7, ce par as putea sa-mi fac in prima zi de scoala? coada d epeste nu pot singura ( nu imi ziceti sa imi faca atlcineva) as vrea sa pot. Nu am ondualtor, sau palca, ce coafura puteti sa imi recomandati? am parul' blond pana la umeri, putin mai lung.

5 răspunsuri:
| Fragile a răspuns:

Ai putea să îţi prinzi părul în coadă de cal şi să îţi acoperi elasticul cu o şuviţă de păr pe care o fixezi cu o agrafă, ori ai putea sa îţi faci o coadă împletită simplă. Dacă vrei poţi sa încerci sa îţi faci câteva codiţe pe părul ud si să îl laşi să se usuce natural (preferabil noaptea ) şi apoi să le desfaci dimineaţa pentru nişte bucle drăguţe.Succes.

| Enki a răspuns:

Si eu am tot 13 ani si trec tot intr-a saptea.pai ti-as zice sa il lasi desfacut.ar arata foarte bine mai ales daca il ai blond.nu te chiunui atata sa iti faci nu stiu ce coafuri.crede-ma iti va sta frumos cu parul desfacut, simplu fara atatea aranjamente.

| zozoMik a răspuns:

Sa-ti dai foc!

Lasand gluma la o parte.
Incearca sa faci propozitii ce au un inteles.

http://www.youtube.com/watch?v=eUSShtMkLPc
Poftim.
Sper sa te ajute!

| justroro a răspuns:

Lasa-l naturallaughing Nu inteleg de ce va stresati atata cu prima zi de scoala. Oricum o sa mai vina inca vreo 9 luni.Incepi scoala, nu ai motiv sa te gatesti asa.

| MonkeyDLuffy a răspuns:

Avand in vedere ca te cheama Fetitacumintica laughing cred ca ai putea sa nu iti faci nici o fizura/freza etc...
Cel mai decent ar fi legat sau sa il lasi asa!
asa zic eu!