| LikeABossBaby a întrebat:

Buna:X pentru prima zi de scoala in materie de coafura asi opta pentru coada de sirena(coafura) dar nu imi iese deloc m-am uitat la multe clipuri dar nu sa prea "prins" de mine nu sunt grea de cap dar nu stiu...laughingsad, apropo am parul putin filat si lung pana peste sani si foarte dreptbig grin iti puteti explica pas cu pas?big grin multumesc fundita:*:*

1 răspuns:
| IkNoWiLoStBuTLeTmESuFeRiNSiLeNcE a răspuns:

Imparti parul in 2 suvite. Apoi, iei o mica suvita(cu cat e mai mica suvita cu atat mai bine o sa iti iasa) din SPATELE primei suvite si o adaugi la cea de`a doua suvita.Si tot asa.Nu e faza ca nu ai priceput, aceasta coafura e mai grea, si iti trebuie mult exercitiu.Mie nu`mi reuseste pentru ca am parul in scari, dar exersand`o am inceput sa o ''prind'' :D.ti-as recomanda ceva mai usor, dar frumos, tot o impletitura.Impletitura in 4 cunoscuta ca irregular braid (http://www.youtube.com/watch?v=ix2xTmbAIUM).Sper ca te-am ajutat si bafta!:-*