| amytzzu2000 a întrebat:

Hey am o intrebare...se intampla ceva daca pun tempera (acuarele,tuburi cu vopsea)pe fata? vreau sa-mi pun de halloween, ma costumez in schelet.

8 răspunsuri:
| BlueViP a răspuns:

De ce nu folosesti fard de ploape? E cam la fel.

| Adde2 a răspuns:

Pai, nu este nici o problema! Insa trebuie sa fi atenta sa nu fie foarte aproape de ochi big grin Dar iti recomand sa folosesti pe toata fata machiaj alb pentru ochi daca aiwinking

| alinaiuliana89 a răspuns:

Salutare, nu are nimic, dar incearca o portiune mica de la obraz sa vezi cum reactioneaza pielea, problema e dupa ce se usuca ca se va crapa asa ca incearca sa te dai cu crema pe fata hidratanta inainte sa aplici acuarela pentru ca risti sa ti se usuce tenul big grin exista si culori speciale de machiaj dar sunt scumpe big grin eu am fost facuta bodypainting pe tot corpul si crede-ma ca fugeau fete dupa mine sa ma machieze mereu ca se duce nu ramane toata noaptea big grin

| VladArtilerieGrea a răspuns:

Pai, da, se sterge cam greu. Si trebuie sa iti picteze cineva cu talent mult.

| Pandacorn696 a răspuns:

Foloseste produse cosmetice macar laughing acuarele cred ca sunt unpic toxice sau gasesti acuarele dinalea pentru corp (ce le foloseau oamenii sa evenimente sa picteze copiii mici )

| onlycupcakes a răspuns:

Hey.Nu stiu exact, dar nu ti-as recomanda sa iti pui tempera pe fata. Poate nu se mai sterg apoi si oricum sunt toxice.Nu-ti strica sanatatea. Daca tot ai nevoie de costumatii pentru Halloween te-ai putea costuma intr-o:supereroina, o pisica.O zi buna in continuare.

| Popovici_Ana-Maria_1991 a răspuns:

happy nu e problema, insa conteaza ce fel de tempera folosesti, adica... fara made in china tongue

| vladootz a răspuns:

Hello,
Îți recomand să nu folosești vopsele din librarie pentru față, îți poți strica tenul.
Există vopsele speciale pentru față și corp, ex: http://www.arthobbycreativ.ro/hobby_show.php?subcatid=157