| Ionela_Loredana_1994 a întrebat:

Hey,am o problemă!
Acum câteva zile m-am pensat şi nu sunt deloc mulțumită de rezultat, am sprâncenele foarte subțiri...Ce să fac?

4 răspunsuri:
| idontgiveafuck2344 a răspuns:

Asta am patit si eu anul trecut. Aveam sprancenele extrem de subtiri dupa pensat.Eu personal am decis sa ma pensez singura dupa forma data de tipa care m-a pensat.Si asa in aproape un an dupa ce m-am pensat arata aproape perfect sprancele mele.Ce poti sa faci e sa iti cumperi un fard,si sa le dai putin cu fard, sau sa le dai cu ulei de ricin, sau cocos. Functioneaza foarte bine, mai ales uleiul de ricin, si daca il folosesti in fiecare seara in 2-3 luni o sa ai sprancenele la loc.Bafta.

| Rx5hnS a răspuns:

Singura metoda e sa le lasi sa creasca si in timpul ala sa le ingrosi cu o pomada (nu recomand creion pentru ati ingrosa mult sprancenele pentru ca vei avea un rezultat in care se vede sprancenele tale sunt mai subtiri decat cele desenate, cu o pomada, se vede mai bine)

| LupuMia a răspuns:

Da le cu ulei de ricin sa creasca mai repede sau vaseline am vazut ca functioneaza dar nu stiu daca se gaseste in magazine poti cauta online, si pana cresc incearca jn marker de sprancene sau gel.

| Jathy a răspuns:

Păi, nu ai altă variantă decât să le lași să crească până să le dai altă formă. De asemenea, ai putea să le mai pensezi, dar nu recomand dacă spui că ai sprâncene subtiri. Din proprie experiență, ca soluție cât de cât ok, recomand creionul pentru sprâncene.