| Anonimul23322 a întrebat:

Hey!
Am o problema cu kilogramele, toată lumea rade de mine ca sunt mai plinuț chiar și fratele și sora mea!
Nu ii mai suport, am 1.60 și 62 de kg și țin dieta și fac sport dar nu reușesc sa slăbesc, ce sa fac?
Va rog ajutați-mă!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Sekim a răspuns:

Salut
Ar trebui sa stii ca dieta nu reprezinta doar mancat sanatos ( fructe, legume, mancare selectata etc. ). In sensul propriu, dieta inseamna sa scazi numarul de calorii pe care il consuma corpul tau pe zi, exemplu : consuma 3000 kcal (calorii) pe zi, scazi la 2500 sau 2000 sau cat vrei tu in functie de corpul tau si cat de repede vrei sa slabesti. Totusi, intrand in deficit caloric e o modalitate de slabit sigura dar nu foarte rapida, nu vei slabi vizibil si va dura ceva. E bine ca faci sport, deci, daca intri intr-un deficit caloric bun si sport intr o luna se va vedea diferenta. Mult succes.
See youwinking