| Anonimsilver a întrebat:

Hey! Am parul saten inchis, ce se intampla daca pun vopsea blond platinat pe parul meu? Adica, ce rezultat o sa iasa? Vreau sa imi fac parul cu blond platinat, stiu ca nu o sa iasa exact blond platinat dar vreau sa stiu ce o sa iasa. As vrea sa imi zica cineva cu experienta. Va rog, fara raspunsuri gen "Nu iti strica parul, o sa vrei sa revii la culoarea ta", vreau doar raspunsul la intrebare.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu-ti face blond acasa...E printre cele mai grele de obtinut. Du-te la salon sa nu te trezesti cu cine stie ce.

| OoBunnyoO a răspuns:

Fara decolorare, asa cum a zis si cineva mai sus, iti va iesi un blond portocaliu. Chiar si in daca vei repeta procesul poate ti se va mai decolora parul si va iesi blond, dar de la saten inchis la blond platinat, fara sa il decolorezi nu iti va iesi niciodata.

Daca vrei nuanta asta, cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la un salon. Nu ti-as indica sa te decolorezi singura pentru ca este un proces destul de agresiv si ar trebui sa stii cat de cat ceea ce faci pentru a nu-ti arde parul.

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Daca te decolorezi cu 12(desi e super periculos pentru sanatatea firului de par) eu zic ca o sa iasa de blond platinat perfect. Poti alege si o concentratie mai mica de 12.
Daca nu te decolorezi atunci nu prea va fi mare lucru. doar iti deschide parul
In orice caz iti recomand sa mergi la salon pentru ca din par inchis la culoare in par blond cere experienta.
Nu ai vrea sa iti arzi parul sa ti se rupa doar daca il atingi!

| Lands0fMancunia a răspuns:

Nu va iesi blond perfect din prima. A doua oara iti va iesi cum trebuie.

| jasmin1rose a răspuns:

Daca ai parul saten inchis si vrei sa iasa blond platinat din prima nu cred ca va iesi.
Va fi un "portocaliu-blond".
Insa la a doua decolorare cred ca va iesi, numai ca ai nevoie de cineva priceput care sa se ocupe de parul tau si sa iasa si o treaba buna,