| Coke_2381 a întrebat:

Buna TPU vreau si eu sa imi fac parul blond dar nu un blond platinat ci unul mai inchis, mai natural.Credeti ca merge tinand cont ca parul meu este saten inchis? si nu prea vreau sa imi decolorez parul pentru ca il stric :-s... dati-mi si mie idei si preturi poate chiar poze sa imi dau seama de culoarea care poate sa iasa? dau o fundoaie! happy

Răspuns Câştigător
| ale a răspuns:

Buna eu sunt satena inchis si sunt vopsita blond.Iti recomand o vopsea de la L'oreal, au niste culori de blond foarte frumoase si naturale care ies din prima fara a fi nevoie de decolorare sau fara sa strice parul.Eu folosesc numarul 8. 1 este un blod inchis spre cenusiu(ai grija ce blod folosesti pentru ca s-ar putea sa te trezesti cu un portocaliu care nu iese)
iti dau eu poze daca imi lasi id-ul la mesaje
pup

3 răspunsuri:
| Jadis a răspuns:

http://forum.ele.ro/messages_2648.html. Citeste si comentarile utilizatorilor, poate te ajuta :)

| Dee0tzaA a răspuns:

Daca iti iei vopsea fara amoniac nu ai nici o sansa sa se vada peste saten inchis, poate il deschie dar chiar foarte putin.
Vopseaua cu amoniac decoloreaza parul dar nu stiu daca il va decolora atat cat sa obtii nuanta pe care o doresti.Mai bine du-te la coafor si intreaba acolo ce vopsea ar trebui sa iei, daca o sa iasa nuanta dorita, sau trebuie sa til decolorezitongue
Sper ca te-am ajutat!tongue

| Elle2117 a răspuns:

Sincer, cred ti-ar sta bine.
Daca nu vrei sa folosesti vopsea, cumparati 2 pliculete de nuantator. A folosit verisoara mea si mi-a explicat ca trebuie sa amesteci un pliculet cu apa(nu stiu cat!) pana ce se formeaza o ca un fel de spuma sau ceva in genul.Si aplici pe parul ud.
Oricum daca e, vezi si tu instructiunile pe spatele pliculetului.Si daca nu iti place cum iti sta, dupa 4 spalari pe cap se duce.
Totusi daca iti place ai grija sa nu iti uzi parul cand esti data cu nuantator.Se poate imprima pe haine!
Sper ca ti-a fost de ajutor.