| ForeignO a întrebat:

Hey am si eu o intrebare! de cand ma stiu (mai exact de la 6 ani)am cearcane mari si mov si vene micute care se vad.imi statea oribil .pana cand anul trecut am inceput sa folosesc o crema "gel contur pentru ochi" ei bine, nu pot sa zic ca a functionat .pentru ca cearcanele nu au disparut definitiv... s(lotiunea o folosesc chiar si in momentul de fata) dar are momentele ei, ma intelegeti? adica cand functioneaza cand nu. Si in plus eu am bioritmul foarte prost( ma culc pe la 11-12PM si ma trezesc pe la 11-12 AM)si nu stiu ce sa fac, cum sa-l schimb... Iar intrebarile mele sunt :
-Stiti cum pot sa-mi schimb bioritmul?
-Si daca este vreo cale sa-mi dispara cearcanele?

VA ROG!

AJUTOR!

11 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

XComprese cu infuzie de musetel"pliculete",se pune doua pliculete la 200 ml apa clocotita,se acopera vasul,se lasa 15 minute,apoi se inmoaie cateva comprese sterile si se aplica pe zonele afectate"foarte bune pentru cearcane"testate de minehee heelove struck

| MissCamelia a răspuns:

Buna, trebuie sa mergi la un deramtolog, sa-ti faca niste teste, sa nu fie si alte cauze pentru cearcanele tale, pentru mai multe informatii despre beauty, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

| Criiss16 a răspuns:

Venele se vad din cauza ca esti slaba, iar cearcanele din cauza oboselii, chiar daca tu nu simti ca esti obosita. Pune-te in pat pe la ora 21, 22 chiar daca nu iti e somn, si ai sa adormi. Fa asta cateva zile la rand, o sa mearga.Asa eram si eu inainte, si acum pe la ora 22, 23, ma ia somnu.hee hee

Salutari.:*

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Deoarece ficatul are o stransa legatura cu energia rinichilor, ochii depind la randul lor de buna functionare a rinichilor. De exemplu, afectiunile rinichilor au ca unul din semnele importante, pungile sub ochi. Excesele sexuale, lipsa de odihna si somn duc de asemenea la aparitia ceracanelor.
Avand in vedere cele de mai sus, inlaturarea cearcanelor prin metode cosmetice, doar cu comprese din ceaiuri, fie ele din plante, reprezinta remedii locale, doar de scurta durata, de suprafata sau pentru cazuri de urgenta.
Iata aici un site in care vei afla mai multe despre cearcane si vinisoare albastrii si cum poti remedia situatia. In primul rand trebuie sa descoperi cauza si apoi sa aplici un tratament.
http://www.craiova-online.ro/......nelor.html

| ForeignO explică:

Am 13 ani

| ForeignO explică:

Intradevar sunt slaba...

| NomberOne a răspuns:

Pentru vene ti-as sugera sa te mai ingrasi putin daca esti slaba si cu cearcanele culcate mai devreme.pentru inceput pe la 21 dupa aia pe la 22

| lily09 a răspuns:

Cearcanele de sub ochii pot sa aiba mai multe motive...nu stiu cum stai cu digestia... dar daca esti constipata de obicei... daca nu ai scaun decat la doua trei zile ...atunci asta e motivul...am si eu o prietena care avea aceeasi problema...si dupa ce si-a reglat digestia si tractul intestinal a rezolvat problema. ...atunci cand esti constipat toate toxinele care nu sunt eliminate se intorc in corp si produc stari pe care uneori nu stim din ce cauza le avem printre care si cearcanele la ochii...culoarea aia maronie sau vinetie...acum ce pot sa zic... daca dadeai mai multe detalii poate puteam sa spun si eu mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce varsta ai? vinishoarele se vad pentru ca esti slaba si eu aveam, cearcanele s-ar putea sa fie de la oxiuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cel mai indicat este să mergi la medicul de familie pentru investigații.
Cearcănele de la ochi indică unele afecțiuni care dacă nu le tratezi la timp te poți trezi și cu un cancer.
Doamne ferește. Previne, decât să tratezi.
Sănătate.
Pa, pa.

| GiuliaGiuly a răspuns:

La prima intrebare:ar trebui sa iti faci un program mai lejer, atat cat sa iti fie bine si tie nu doar celorlaiti din jur! sa ai un timp de relaxare sau ar trebui sa mergi intr-o vacanta unde nu ai putea sa te stresezi cu alte chesti! ..La a doua intrebare:Odihneste-te mai mult si mergi la un medic.eu am patit chestia cu cercanele si am avut probleme cu rinichi..asa ca nu ezita sa faci aceste lucri! sper ca am fost de folos.