| a întrebat:

Hey! Ce se poarta toamna asta in materie de unghii(modele/culori)?
Cum sa-mi fac unghiile in prima zi de liceu? Ma imbrac cu o pereche de blugi albastri, balerini din aceea duo(rosu si negru), sacou(roz-portocaliu) si un tricou alb cu niste chestii.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Wolfszeitt a răspuns:

Ai outfit-ul încărcat şi bogat în culori, încearcă ceva simplu. Dacă unghiile sunt îngrijite, un lac de unghii transparent este suficient. Dar merge şi un french.
Treaba asta cu hainele şi unghiile neon mi se pare exagerată, de prost gust, ţigănească. Lasă tendinţele, poartă ce îţi place şi te avantajează.

9 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

In aceasta toamna se poarta culorile inchise la unghii si toate nuantele de rosu.De asemenea se poarta nuantele nude.Iti recomand ceva nude.

| kitten95 a răspuns:

Unghiile in culori tari(neon)

| SmilePleaseXoXo a răspuns:

Unghiel le poti face rosii. Ar arata super bine cu ce spui tu ca vrei sa te imbraci. Rosul e acum super portat asa ca eu te sfatuiesc sa incerci si tu. succes!

| Marr117 a răspuns:

Noua modă sunt culorile neon, atât la haine, cât şi la unghiihee hee. Dar ţinând cont că tu vrei să optezi pentru o manichiură care să meargă şi la şcoală, eu cred că cea mai potrivită este french-ul. Baftă! happy

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Marr117):

Adică ţigăneala aia pe care o văd la toate piţipoancele pe stradă? Nu ştiu dacă-i o simplă coincidenţa, dar majoritatea pe care le-am văzut eu înmbrăcate în culori neon, aveau urme de jeg pe ele, care se cunoşteau.

| Marr117 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Adevărat. Şi mie mi se pare că ies destul de mult în evidenţă. Eu i-am spus doar ce se poartă anul ăsta. Plus că am adăugat că cea mai potrivită este manichiura french şi că eu pentru asta aş opta. happy

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Marr117):

Niciodată nu o să înţeleg faza cu "ce se poartă".
Cam ce coeficient de inteligenţă trebuie să ai, ca să nu poţi avea propriile idei în materie de îmbrăcăminte, şi ai nevoie de gusturile majoritătii pe fiecare sezon, ca să ştii cu ce te îmbraci.

| Annelis98 a răspuns:

Cum au zis si fetele, Se poarta foarte mult culorile neon, insa cel mai potrivit ar fi sa iti faci unghiile french, pentru ca e o manichiura potrivita pentru scoala si este foarte finuta, si iti da o impresie de ordinehappy. Pe degetul inelar ai putea in loc de alb la french, sa pui o alta culoare pe care o ai in tinuta, cum ar fi rosubatting eyelashes. Ar arata foarte frumos. sau poti sa lasi cu alb, si sa faci niste modele, ceva, pe unghia aia. Sper ca te.am ajutat >big grin