| d4nny a întrebat:

Hey, de curand mi-am cumparat o placa de intins parul[HM 4011 Hair Majesty], i'am facut garantia, mi-a facut demonstratia ca merge(doar a bagat'o in priza, s-a incalzit putin si atat a zis ca e buna si mi-a dat'o inapoi)...cand am ajuns acasa, m-am uitat la ea si am observat ceva ciudat. De obicei stiam ca acea sectiune unde iti pui parul ca sa se indrepte trebuie sa stea perfect lipita fata de cealalta(suprapuse), numai ca placa mea sta suprapusa doar la varf, iar in continuare are o despartitura cam de 1mm. Este prima mea placa de par pe care mi-am cumparat'o, deci nu stiu prea multe despre placi. As vrea sa va intreb daca este oke sa fie asa sau are un defect de fabricatie si sa o duc la garantie ca sa'mi dea alta. VA MULTUMESC MULT!

4 răspunsuri:
| Anonimusss a răspuns:

In acel 1 mm va fi parul tau:*

| Șosețică a răspuns:

Hmm... cred ca trebuie sa o duci la garantie, uite poza asta poate o sa te ajute :P http://www.google.ro/......tp?/imgres

| AlmaQueen a răspuns:

Hei:* placa este ok, dar in timp ti-as recomanda Remington happy sunt f bune plus ca a aparut una cu un invelis ca un fel de 'carpa' are atasata pe partea unde iti pui parul ( nu stiu cum sa ii zic la invelisul alabig grin). placa e ok. daca vrei par perfect drept prinde-ti-l si lasa doar putin sa nu fie prins. il dai cu peria pe cel neprins apoi cu placa, mai dai o data cu peria si iar cu placa. apoi desprinzi putin cate putin din parul prins si tot asa. sper ca ai inteleS:* si sper sa iti fi fost de ajutor. fundita:X?

| CutuMic a răspuns:

Asa e si placa mea, cand vei pune suvita acolo se va umple golul si ti-l va indrepta, nu e nici o problema, fololeste-o cu incredere
Sper ca te-am ajutat, :*