| anonim_4396 a întrebat:

Hey. Este necesar să folosesc fond de ten sau BB cream dacă doar vreau să-mi conturez puțin ochii cu tuș sau creion?
multumesc

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu este necesar

| Isabellblablabla a răspuns:

Asta e alegerea ta, daca ai un ten curat, fara imperfectiuni, il poti lasa liber, eventual poti aplica doar o crema hidratanta. Seara, totusi poti folosi un fond de ten, pentru a evita aspectul lucios al tenului, si putina pudra. happy

| ριтιкaa1998 a răspuns:

Buna♥
Nu e obligatoriu. Adica daca ai un ten fara imperfectiuni e ok si asa, dar de preferat e sa folosesti o crema BB, sunt de 100 de ori mai bune decat fondurile de ten.

| yoana98 a răspuns:

Nu e obligatoriu, dar in felul asta iti protejezi pielea.

| Cristina1994c a răspuns:

Nu, dar de preferat ar fi sa ai o baza de machiaj big grin.