| mrman a întrebat:

Hey funda pentru cine ma ajuta cu urmatoare intrebare!
De ce ustensile am nevoie pentru a face un machiaj ca si a lui jocker din batman?! prin ustensile ma refer la ce machiaj cred ca trebuie si rimel in general cam tot ce trebuie multumesc!

Răspuns Câştigător
| Naoa a răspuns:

Pentru inceput, iti trebuie o baza de machiaj (alba), pe care o fixezi cu o pudra compacta. Pentru machiajul ochiilor, iti trebuie un primer si un fard negru. Optional, poti sa folosesti dermatograf. Iar pentru buze, cauta un ruj permanent de culoare rosie. Si cam atat.
Succes!

| mrman explică (pentru Naoa):

Imi poti spune te rog ce inseamna baza de machiaj? vopsea de fata cumva?

| Naoa a răspuns (pentru mrman):

Baza de machiaj este ca o crema. Dar o baza de machiaj pentru ceea ce vrei tu sa faci, este foarte scumpa. In loc de baza de machij, poti sa folosesti vopsea de fata. Uite aici un set ce cuprinde exact ce iti trebuie: alb, negru si rosu.
http://www.articoledepetrecere.ro/......-1313.html

| mrman explică (pentru Naoa):

Multumesc mult de tot :*:*