| alles1999 a întrebat:

Hey... Imi spune si mie cineva ce exercitii sa fac ca sa imi lucrez putin abdomenul .....nu asi vrea sa ma duc la sala ca nu am timphappy multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| gfffsdtrshd a răspuns:

Iata cateva trucuri care te vor ajuta sa ai un abdomen mai plat fara diete interminabile si ore petrecute la sala de sport!

Stai dreapta!
Este important sa ai o postura corecta pentru ca trupul tau sa arate bine! Atunci cand stai dreapta, musculatura abdomenului tau se incordeaza automat, astfel incat arata mai tonifiata decat daca ai avea o pozitie incorecta.

Hidrateaza-te!
Deshidratarea face ca organismul sa retina apa, iar tu ai putea arata de parca ai avea cateva kilograme in plus fata de cate ai de fapt. Asadar, ai grija sa consumi cel putin 6 pahare de apa zilnic.

Respecta cerintele corpului tau!
Specialistii ne informeaza ca, pentru a evita situatii neplacute precum balonarea si constipatia, trebuie sa resoectam nevoile corpului nostru si sa mergem la toaleta atunci cand simtim nevoia, indiferent cat suntem de grabite.

Mananca incet!
Mai degraba decat sa mananci foarte mult, savureaza fiecare inghititura de mancare, mestecand-o de cel putin 10 ori. Asa iti vei usura procesul de digestie si te vei asigura ca nu inghiti aer.

Probiotice
Probioticele si bacteriile „bune" ajuta sistemul digestiv, motiv pentru care este recomandat sa consumam zilnic alimente precum iaurt sau sa luam suplimente ce contin cel putin 50 de miligrame de probiotice.

Mergi pe jos!
Este recomandat sa mergi in fiecare zi cel putin 30 de minute pe jos. Astfel, metabolismul tau va functiona la parametri normali si vei slabi mult mai usor.

Renunta la guma de mestecat!
Asta deoarece atunci cand mesteci guma, inghiti automat aer. Daca simti nevoia sa-ti reimrospatezi respiratia, apeleaza mai degraba la o bomboana de menta sau la apa de gura.

Relaxeaza-te!
Atunci cand esti stresata, organismul creste productia de steroizi si hormoni ai stresului, care pot duce la probleme cum ar fi constipatia. In plus, organismul mai produce si cortizol, iar asta face ca grasimea sa se depuna exact in zona abdomenului, cu scopul de a-ti proteja organele vitale. Specialistii recomanda macar 20 de minute pe zi in care sa faci ceva ce te relaxeaza cu adevarat.

| pinkdimond a răspuns:

Eu fac abdomene si sunt super eficiente, dau rezultate imediat, de astemenea sunt foarte bune si flotarile