| xeniaroberta11 a întrebat:

Hey, lume am un eveniment foarte important intr.o sapt. Si am o cicatrice urata pe picior, si acolo port rochie si se vede, cum sa fac sa nu fie atat de evidenta?

Răspuns Câştigător
| toleagiulia a răspuns:

Corector! cauta un corector care sa fie culoarea pielii tale sau cel putin cat mai apropiat. Daca vei purta o rochie scurta te va ajuta foarte mult, daca nu ti-ai ales inca tinuta poti sa imbraci si o rochie lunga si frunoasa ..depinde ce ti-ai ales happy Distractie placuta!

2 răspunsuri:
| Cσcσ a răspuns:

Pudra sau fond de ten, de culoarea pielii tale, desigur.
Acum depinde si de lungimea rochiei.
Pa!

| Just0a0dream a răspuns:

Buna! Ai ma multe alternative. Daca optezi pentru o rochita scurta,poti sa incerci sa maschezi cicatricea cu fond de ten cu corector,apoi cu pudra[pentru o acoperire mai buna:))]. Daca se observa si asa, opteaza pentru o rochita lunga, mulata, sau chiar modelul acela,, crapata pe o parte" nu stiu cum sa iti explic. ceva de genulhttps://www.google.ro/......ps?/search

Daca deja ti-ai ales rochita si nu ai posibilitatea sa o schimbi, incearca ciorapi de culoarea pielii, sau model negru transparent, cu diferite modele pe picior, sau plasa.Acestea iti vor acoperi cicatricea 100%. Daca e seara sau afara va fi mai racoare sunt alternativa perecta.Dar ciorapii plasa ii poti lua si ziua, nici nu ii simti, plus ca asortati la o rochie eleganta, nu arata deloc vulgar.Mai este o varianta, sa iti iei acele sandale tip gladiator, lungi.Sigur vin peste cicatrice si va trece neobservata.
Acestea sunt cam toate variantele, totul ramane la alegerea ta! Bafta si distractie placuta la eveniment!:*