| LoveChocolate10 a întrebat:

Am o rana la genunchi.Peste doua saptamani este un eveniment foarte important la care port o rochie. Ce ar trebui sa fac pentru a mi se vindeca mai repede?

Răspuns Câştigător
| CristinaCriss001 a răspuns:

Iti dai cu crema de galbenele, o sa vezi ca iti va trece foarte repede. Si cel mai important daca se face coaja sa nu o rupi ca iti va ramane cicatrice. Lasa crema sa isi faca efectul, ai sa vezi ca este foarte buna. Iar atunci cand faci baie sa fie apa foarte fierbinte deoarece rana se trateaza mai bine si dispare.
In cazul in care nu dispui de aceasta crema, poti sa iti dai pe rana cu rivanol, iti va scoate infectia si se va trata imediat.

1 răspuns:
April
| April a răspuns:

Unge-o cu Baneocin si asteapta; trupul tau va face restul.Ai rabdare si incredere.