| RoxxyMarry a întrebat:

Am o intrebare pentru fetele pasionate de unghii cu gel sau manichiuriste. Pot aplica gel pe constructia acrilica? Va rog, ajutati-ma! Dau funda!

Răspuns Câştigător
| SaschaM a răspuns:

Da, se poate. Principiul combinarii materialelor este ca un material mai "moale", mai flexibil se poate pune peste materialul tare dar invers, nu. Deci gelul merge peste acryl dar acrylul nu merge peste gel. Oja semipermanenta merge peste gel, invers nu (nu trebuie folosit finish gel peste oja semipermanenta de exemplu).

2 răspunsuri:
| IoanaDragomir11 a răspuns:

Da se poate! Si eu am unghii cu gel si, si eu mi-am pus la felbig grin

| ileananumailallg24 a răspuns:

Da poti. funda